RWK: DAB+ Sztuka - Szczurołap, Salon wzornictwa i wiele innych wystaw [SŁUCHAJ od 16:00]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-05-10 11:33
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Od piątku w Muzeum Współczesnym oglądać będzie można wystawę zbiorową "Szczurołap". Tytuł odsyła nas do filmowego dokumentu z 1986 roku. Film ówcześnie odczytywany był jako metafora systematycznego inwigilowania opozycyjnego podziemia przez komunistyczne służby bezpieczeństwa. Zaproszeni artyści wskazują aktualne stany graniczne, napięcia i lęki, opowiadając o relacjach międzyludzkich i konsekwencji podejmowanych decyzji. Chwilę po 16:00 w temat wprowadzą nas Piotr Lisowski, Irmina Rusicka i Mariusz Tarkawian.

A w BWA Awangarda od piątku "Salon wzornictwa" Tomka Opanii - artysty i sportowca. Dzięki temu połączeniu rozpoznaje on podobno sztukę w codzienności, zna wartość rzemiosła, samo-ograniczania się oraz marzeń. O życiu, którego doświadczamy wedle pewnych wzorców kulturowych i praktyk egzystencjalnych, z autorem porozmawiamy około 16:45.

A od czwartku w Muzeum Architektury kolejna ogromna ekspozycja. Z Leonem Tarasewiczem, jednym z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych artystów współczesnych, miałem okazję spotkać się w połowie długiego weekendu, kiedy pracował nad wystawą. Rozmawialiśmy o tym co zobaczymy w przestrzeniach dawnego klasztoru bernardyńskiego i malarstwie w ogóle. Na te rozmowę zapraszam około 17:30.

"Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny" to tytuł nowej wystawy w Galerii Miejskiej. Tytuł odnosi się do przypowieści o pięciu pannach rozumnych i pięciu lekkomyślnych z Ewangelii św. Mateusza. Na wystawie prezentowane będą prace pięciu młodych malarek - Julii Curyło, Marceliny Groń, Joanny Kaucz, Aleksandry Prusinowskiej i Natalii Rybki oraz nestora polskiego performance'u Zbigniewa Warpechowskiego. Wnętrza Galerii Miejskiej wypełnią malarstwo, grafiki i rzeźby. Po 18:15 odwiedzą nas jedna z artystek i kurator Mirosław Jasiński.

Powtórka audycji w czwartek od 9:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama