RWK: O Kieślowskim i Ninie Andrycz opowiada Łukasz Maciejewski

Miłosława Bożek | Utworzono: 2018-05-14 10:44 | Zmodyfikowano: 2018-05-14 10:49
A|A|A

Łukasz Maciejewski od 1999 prowadzi kino Millennium roku w Centrum Sztuki Mościce. Jest autorem cyklu pod hasłem Goście Łukasza Maciejewskiego. We Wrocławiu jest gospodarzem Magla filmowego w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Ekspert telewizji HBO Europe oraz komisji stałej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, członek Koła Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci oraz Rady Kultury przy Prezydencie Tarnowa. Był moderatorem, jurorem i współorganizatorem kilkuset festiwali i przeglądów filmowych w Polsce i w Europie. Kurator sekcji filmowej festiwalu „Isola Del Cinema” w Rzymie oraz "Music and Film Festival Fonomo" w Bydgoszczy oraz dyrektor programowy Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy".

Wystąpił w filmie dokumentalnym "Zawód reżyser - Agnieszka Holland" (2008) w reżyserii Piotra Stasika oraz "Andrzej Barański" (2007) w reżyserii Leiva Igora Devolda. W telewizji aktualnie współpracuje z Tygodnikiem Kulturalnym w TVP Kultura oraz z cyklem "Kino mówi" w Ale kino+.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama