POGODA: Do 21°C, możliwy deszcz i burze

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-05-15 06:06
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: nad Płw. Iberyjskim, południowo-zachodnią Skandynawią oraz wschodnią Ukrainą i Białorusią pogodę kształtować będą słabe wyże. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem niżów. Polska znajdzie się na skraju niżu z ośrodkiem nad północnymi Włochami. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie na zachodzie regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19°C do. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie na zachodzie regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama