Legnica: Zakończył się Turniej Kowali

Karolina Kurczab, GN, el | Utworzono: 2018-05-20 20:18 | Zmodyfikowano: 2018-05-19 14:01
A|A|A

Fot: K. Kurczab

Autor podkreśla, że wykonanie takiej pracy wymagało wielkiej precyzji. Przewodniczący jury tłumaczy, że wybór był trudny, ale praca Marka Banasiaka oprócz tego, że jest świetnie wykonana, jest po prostu funkcjonalna.

- Samo wykonanie prac podczas turnieju nie było proste – tłumaczy uczestnik turnieju pan Wiesław - mieliśmy pokazać na czym naprawdę polega to rzemiosło. Te prace nie są skalane urządzeniami elektrycznymi. Nie jest tu nic wiercone, spawane, tylko wykonywane takimi tradycyjnymi technologiami - wyjaśniał.

Prace domowe przywiezione przez uczestników w tym nagrodzona ławka, żelazna donica na kwiaty, a nawet żelazne organy, pozostaną w Legnicy. Większość prac będzie ozdabiało Park Miejski.

Na tegorocznym turnieju kowali w Legnicy, artyści kowalskiego rzemiosła prezentowali jury prace domowe wykonane we własnych kuźniach. Były to ozdoby do parku lub ogrodu. Podczas konkursu uczestnicy w 3 godziny wykonywali także prace o tematyce RETRO. - Można nie tylko zobaczyć na czym polega ten kunszt, ponieważ zadbaliśmy również o atrakcje dla najmłodszych - mówił przed imprezą Andrzej Gąska dyrektor OSiR w Legnicy.


Prace uczestników oceniało jury, w którego skład weszli zeszłoroczni zwycięzcy i kowal o wielkim dorobku artystycznym Ryszard Mazur z Wrocławia. Oprócz samych kowalskich zmagań Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował takie atrakcje jak V Bieg Kowalski, koncerty kapel ludowych i biesiadę kowalską.

Program poniżej:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama