Wrocławskie firmy po raz kolejny pobiegły z pomocą

PP/GN | Utworzono: 2018-05-19 14:40 | Zmodyfikowano: 2018-05-19 14:40

W sportowej rywalizacji udział wezmą 5-osobowe zespoły złożone z pracowników firm z Dolnego Śląska oraz sąsiednich województw. Każdy z uczestników miał do pokonania 5-kilometrową trasę, która podobnie jak w zeszłym roku, została wytyczona w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. Główny cel był jeden - pomoc 2-letniej Zuzi i 12-letniemu Michałkowi, chorym podopiecznym Fundacji Everest.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Choć organizatorzy w tym roku kolejny już raz zdecydowali się na zwiększenie limitu uczestników, ponad 6,5 tys. pakietów startowych rozeszło się w błyskawicznym tempie - właśnie tyle osób zgłosiło się do rywalizacji. - Bardzo cieszy nas tak wysoka frekwencja, dzięki której możemy zgromadzić jeszcze więcej środków na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Everest - podkreśla Ewa Mróz i prezes Fundacji Everest.

W tym roku biegaczom dopisała aura. Uczestnicy Biegu Firmowego rywalizowali w wiosennych promieniach słońca. I choć niektórzy z uczestników narzekali potem, że przygrzewało trochę za mocno, zabawa była przednia, a emocje spore.

W klasyfikacji open zwyciężyła po raz pierwszy sztafeta KGHM. Fabian Sternik, Grzegorz Jankowski, Jakub Plewko, Jerzy Mazurkiewicz i biegnący na ostatniej zmianie Karol Winniczuk 25 kilometrów pokonali w łącznym czasie 1:24:44 sek.

Drugie miejsce zajął team wielokrotnych triumfatorów zawodów - Nokia, a trzecia była kolejna sztafeta z KGHM.

W klasyfikacji sztafet mieszanych triumfował zespół GET RUN Getin Noble Bank.

Pełne wyniki TUTAJ

Podczas wydarzenia nie zabrakło również zajęć dla najmłodszych - specjalnie z myślą o nich zorganizowano Bieg Krasnala na dystansie 60 i 100 metrów. Uczestnicy oraz kibice mogli także skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych wspólnie ze Sponsorami i Partnerami Biegu Firmowego.