POGODA: Dziś do 24°C. Możliwe przelotne opady deszczu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-05-22 07:29
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Przeważająca część Europy, w tym Polska, będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Niemcami, Hiszpanią oraz Morzem Adriatyckim. Niż będzie rozdzielał wyże znad Atlantyku oraz Rosji, które będą kształtowały pogodę w Wielkiej Brytanii oraz we wschodniej części Europy. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale pod koniec dnia, nad województwa południowe, napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 8°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

Warunki biometeorologiczne: Obojętne do niekorzystnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama