Nie Było Grane: romans w stylu country

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-05-26 13:10 | Zmodyfikowano: 2018-05-26 07:00

Oba te zespoły jakiś czas temu zakończyły swą działalność, a muzycy niegdyś je tworzący, z mniejszym lub większym powodzeniem grają dziś na własną rękę.
Właśnie doczekaliśmy się współpracy na linii założycielskiej obu formacji. Stephen Malkmus początkowo myślał o... Lorde, potem o debiutującej na dniach Snail Mail, ale w końcu tekst gorzkiej piosenki o małżeńskiej relacji (żeby było ciekawiej, w wersji country) trafił do jego przyjaciółki, Kim Gordon. A że artystka nie tak dawno przeżywała rozwód z Thurstonem Moorem – zestawienie dość odważne.


O zawiłościach relacji wewnątrz Sonic Youth nie będziemy opowiadać, ale o kolaboracji Gordon & Malkmus jak i nowym, zresztą bardzo dobrym albumie tego ostatniego, „Sparkle Hard”, już tak.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 21.00 do 23.00 oraz w soboty od 17.00 do 19.00!


Wspomniany wcześniej album związany jest z osobą Courtney Barnett (na marginesie: Australijka przed tygodniem wydała „Tell Me How You Really Feel”), którą niedawno słyszeliśmy u boku sióstr Deal. Zaprosimy więc Kelley, która wspomoże młodszą koleżankę jak i znany nam już Protomartyr (na dniach ukaże się nowa EP „Consolation”).

Będziemy też w londyńskiej Cafe OTO, przestrzeni artystycznej, w której narodził się pomysł na mocno chwalony debiut Daniela Blumberga.


W OTO w lutym tego roku koncertował słuchany wielokrotnie podczas naszych spotkań Chris Forsyth. Londyński występ doczekał się fonograficznej dokumentacji. A skoro Forsyth wziął tam na warsztat twórczość Neila Younga, słynnego Kanadyjczyka, wołającego „Miami”, też nie zabraknie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.