Wniosek o areszt kobiety podejrzanej o usiłowanie zabójstwa dziecka

Michał Hamburger, PAP | Utworzono: 2018-05-28 16:36 | Zmodyfikowano: 2018-05-28 17:13
A|A|A

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Katarzyna G. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. W wyjaśnieniach tych podała motywy swojego czynu oraz opisała przebieg zdarzenia. Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie treść tych wyjaśnień nie może zostać ujawniona.

Po przesłuchaniu prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Głogowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres trzech miesięcy.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Głogowie. Pochodząca z Pabianic 34-letnia Katarzyna G. przyjechała tam ze swoją 4-letnia córką w odwiedziny do członków rodziny. Wieczorem udała się z Wiktorią do łazienki, aby ją wykąpać. W trakcie kąpieli usiłowała pozbawić dziecko życia. Kiedy podejrzana otworzyła drzwi łazienki, członkowie rodziny zauważyli, iż dziewczynka jest nieprzytomna i nie daje oznak życia. Niezwłocznie wezwali służby ratunkowe oraz podjęli reanimację pokrzywdzonej. 4-letnia Wiktoria w stanie ciężkim została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, gdzie trwa walka o jej życie.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. W dalszym etapie śledztwa wyjaśnione zostaną motywy jakimi kierowała się podejrzana oraz sprawdzone inne istotne okoliczności sprawy, dokonana zostanie także ocena poczytalności Katarzyny G. w chwili czynu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama