Pogoda: Dziś do 29°C i burzowo

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-05-31 07:10
Pogoda: Dziś do 29°C i burzowo - www.wikipedia.org / P. Mikołajek
www.wikipedia.org / P. Mikołajek

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Nad południowo-zachodnią Polskę sięgnie zatoka niżu z rejonu północnej Francji. Pozostała część kraju będzie na skraju wyżu z centrum nad Morzem Norweskim. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza pochodzenia kontynentalnego. Przewiduje się wolny spadek ciśnienia.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i tam burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, południowo-wschodni, w czasie burz porywy do 65 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i tam burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, południowo-wschodni, w czasie burz porywy do 65 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Temperatura od 12°C do 15°C. Wiatr dość silny, południowo-wschodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.