Wałbrzych: W piątek rusza Festiwal Reżyserii Filmowej

Barbara Szeligowska, BT | Utworzono: 2018-05-31 07:45 | Zmodyfikowano: 2018-05-31 07:45
Wałbrzych: W piątek rusza Festiwal Reżyserii Filmowej - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Małgorzata Kożuchowska, promuje Festiwal Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu, choć sama, mimo wcześniejszych ustaleń, nie weźmie w nim udziału. Organizatorzy planowali, że znana aktorka poprowadzi galę zakończenia filmowego przeglądu. Małgorzata Kożuchowska otrzymała jednak rolę w filmie Patryka Vegi, co koliduje z terminem imprezy, która rozpoczyna się 1 czerwca. – Produkcja w której biorę udział to będzie historia kryminalna z przesłaniem i sporą dozą czarnego humoru – mówi aktorka:

- Będę grała kompletnie inną postać niż te z których jestem znana do tej pory. Sama jestem ciekawa jak się w tym odnajdę, mam nadzieję, że sobie poradzę. W każdym razie liczę na to, że pod skrzydłami Patryka nie ma innej możliwości niż sukces.Małgorzata Korzuchowska odwiedziła Wałbrzych kilka dni temu. Przyznała, że jeśli tylko może, chętnie bierze udział w festiwalach:

- Festiwale mają to do siebie, że to jest czas kiedy nikt się nie spieszy. To jest takie święto kiedy przyjeżdża się tylko i wyłącznie na festiwal po to, żeby się pospotykać, nacieszyć oglądaniem filmów i taką wspólną obecnością.O Złotego Dzika powalczą: "Atak paniki", "Twój Vincent", "Wieża. Jasny dzień", "Najlepszy", "Ach śpij
kochanie", "Cicha noc" i "Twarz". O tym kto otrzyma statuetkę zdecydują jurorzy: Janusz Majewski, Waldemar Krzystek i Sylwester Chęciński. W programie festiwalu znalazły się również recitale i monodramy, a także panel "Zawód reżyser":

- W panelu wezmą udział nasi jurorzy, a także Janusz Zaorski czyli znakomita plejada reżyserskich gwiazd. Będą spotkania z reżyserami, aktorami, promocja ich książek. - mówi organizator, Stanisław
Dzierniejko:Festiwal potrwa od 1 do 6 czerwca. Filmy będą wyświetlane w kinie Apollo, a wstęp na wszystkie seanse będzie bezpłatny.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.