To one zdobyły Mount Everest (Posłuchaj)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2009-01-01 15:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Mount Everest (z lewej) i Lhotse (Fot. Flickr / mackaysavage)

Listę wszystkich polskich wejść na Mount Everest znajdziesz tu.

W 2000 r. na najwyższy szczyt świata weszła Anna Czerwińska. Zdobywczyni Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Więcej o tej wybitnej himalaistce przeczytasz na jej stronie internetowej. Posłuchaj, co Anna Czerwińska powiedziała Radiu Wrocław:

W 2006 r. Mount Everest zdobyła Martyna Wojciechowska. Znana podróżniczka, prezenterka, dziennikarka. Redaktor naczelna polskiej edycji "National Geographic". Zajrzyj na jej stronę internetową. I posłuchaj jej opowieści:

W 2008 r. na najwyższą górę Ziemi weszła Agnieszka Kiela-Pałys. Na co dzień specjalistka od HR w jednym z koncernów. Ale pasją jej życia jest wspinaczka wysokogórska. To właśnie Agnieszka Kiela-Pałys wystąpiła jako zdobywczyni Everestu w telewizyjnej reklamie znanego środka przeciwbólowego. Zajrzyj na jej profil w Goldenline.pl i na jej stronę. Posłuchaj, co opowiedziała Radiu Wrocław:

Jednak jako pierwsza Polka na Mount Everest weszła Wanda Rutkiewicz - w 1978 r. Wrocławianka. Już za życia była legendą polskiego himalaizmu. Zmarła w 1992 r. w Himalajach. Budziła nie tylko zachwyt, ale i kontrowersje. Posłuchaj reportażu Radia Wrocław o Wandzie Rutkiewicz:

Zobacz też jak wygląda świat widziany niemal spod samego Everestu (wideo z YouTube, autor - Ueverest):

(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Flickra. Jego autorem jest mckaysavage. Objęte jest licencją Creative Commons Attribution 2.0 Generic).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama