Noc Literatury na Przedmieściu, Noc Bibliotek w Ossolineum, Wyrok na miłość w Capitolu, a Marek Krajewski w Strzelinie [WIDEO]

Bartosz Synowiec, Jacek Antczak | Utworzono: 2018-06-09 17:50 | Zmodyfikowano: 2018-06-09 18:06
A|A|A

Tomasz Knapik, Mateusz Kościukiewicz, Magdalena Kumorek, Zofia Wichłacz, Grażyna Wolszczak, Wiktor Zborowski, to tylko niektórzy z 10... gwiazd tegorocznej Europejskiej Nocy Literatury. Tym razem 10 fragmentów, 10 znakomitych premierowych powieści posłuchamy w 10 niezwykłych zakątkach Przedmieścia Oławskiego (zwanego Trójkątem Bermudzkim). O szczegółach sobotniej imprezy opowiedzieli koordynatorzy imprezy: Magadlena Brumirska-Zielińska i Jakub Żary ze Strefy Kultury Wrocław.

Seria przypadków sprawia, że dzieło debiutanta trafia na deski teatru Variétés, do złudzenia przypominającego wrocławski Teatr Muzyczny Capitol. Powstaje spektakl utkany z ludzkich niedoskonałości, marzeń, zbiegów okoliczności. Wśród bohaterów - Adam Mitoraj, prawnik, specjalistą od rozwodów, który marzy o karierze dramaturga. Artysta. dyrektor prywatnego teatru muzycznego - Igor Niesłony oraz Marlena Zych, sprzedawczyni w sklepie z sukienkami. A wszyscy oni znaleźli się w książce pt. "Wyrok na miłość" autostwa Agaty Kołakowskiej. 

Tomasz Duszyński to dziennikarz, scenarzysta gier komputerowych i pisarz. Tym razem autor kilku powieści i opowiadań z gatunku fantastyki (i książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem (m.in. „Produkt uboczny" „Tam i z powrotem", „Droga do Nawi", „Impuls", „Grzymółka Kownycz. Dziwne losu koleje", „Legendy polskie") opowiedział o swojej nowej inicjatywie. We wrześniu pojawi się Strzeliński Festiwal Literatury na którym będzie m.in. okazja spotkać Marka Krajewskiego, Joannę Lamparską, Bartłomieja Salę, Justynę Bednarek i Michała Cetnarowskiego. Duża – literacka – rzecz.

Na koniec naszego spotkania, na Noc Bibliotek w Ossolineum zapraszał słuchaczy RWK Mariusz Dwoarzaczek - wicedyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich ds. bibliotek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama