Legnica: Miał powstać Dom samotnej matki, ale w podziemiach znaleźli schron

Karolina Kurczab, KM | Utworzono: 2018-06-20 07:34 | Zmodyfikowano: 2018-06-20 07:35
A|A|A

Fot. Andrzej Owczarek, zdjęcie ilustracyjne

Dom Samotnej Matki w Legnicy znajduje się w tym samym budynku, co legnicka noclegownia. W planach było wybudowanie osobnego obiektu dla kobiet z dziećmi przy ulicy Przemysłowej. Niestety z powodów technicznych inwestycja została odwołana. Przyczyną jest, odkryty podczas prac geodezyjnych, schron z czasów II Wojny Światowej – tłumaczą: prezydent Tadeusz Krzakowski i zastępca Jadwiga Zienkiewicz.

- Okazało się, że pod powierzchnią ziemi, co nie było zaznaczone na żadnych mapach, znajduje się duży murowany schron.

- W związku z tym koszty realizacji tego przedsięwzięcia znacznie przewyższają naszą szacowaną prognozę realizacji tego przedsięwzięcia.

Dlatego pieniądze zostaną zainwestowane w przebudowę boiska przy jednym z legnickich liceów. Mieszkanki Domu Samotnej Matki liczą jednak na powrót do tematu, a prezydent miasta dodaje, że myślą już nad odpowiednim miejscem, na kolejny taki ośrodek.

- Ten dom, daje tym matkom szansę wyjścia na prostą, warto w to inwestować – przyznaje Kierowniczka Domu Samotnej Matki w Legnicy Agnieszka Chrobak

– Mieszkanki domu samotnej matki generalnie są to osoby, które przyszły tu z innych powodów niż alkohol. Są po przemocy domowej, zazwyczaj są to też konflikty rodzinne, czasami jest to utrata pracy i brak możliwości dalszego wynajmowania mieszkania.

Zanim uregulują swoją sytuację życiową, mieszkają z dziećmi w ośrodku dzieląc podwórko z bezdomnymi, którzy korzystają z noclegowni. Przydałby się ten dodatkowy obiekt tylko dla nas – przyznają mieszkanki. Choć pieniądze mają być przekazane na przebudowę boiska przy II Liceum Ogólnokształcącym, prezydent nie wykluczył, że do tematu domu dla samotnych matek jeszcze wróci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama