Variacje z hrabią von Hochbergiem i Henrykiem Wieniawskim (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-06-20 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-06-20 21:44
A|A|A

Bolko, młodszy z synów księcia Hansa Heinricha X i księżnej Idy von Pless, był kompozytorem i erudytą, muzycznym kameralistą. Na jego twórczość, zwłaszcza tę na głos i fortepian, zwrócili uwagę artyści z Dolnego Śląska. Odbyły się już dwa koncerty, za chwilę (1 lipca) w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju trzeci. A w planach płyty i biografia kompozytora. Koncerty organizowane są przez stowarzyszenie Ars Augusta z Görlitz. W studiu Eleni Triada–Ioannidu, sopranistka, i Kamil Piotr Grabowski, pianista.

Druga część audycji to spotkanie z Maciejem Kieresem, dyrektorem artystycznym 53. Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego, który już od czwartku także w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym. Rozmawiamy o programie najnowszej edycji zasłużonej imprezy i zaproszonych w tym roku artystach. TUTAJ program festiwalu.

Oczywiście, nie zabrakło znakomitej muzyki, dziś niemal wyłącznie kameralnej. Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych (mamy nową) i na stronie www.radiowroclawkultura.pl. Audycja jest także powtarzana w Radiu Wrocław w środę o 22:05.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama