Środowe popołudnie ze sztukami wizualnymi w Radiu Wrocław Kultura [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-06-21 11:18 | Zmodyfikowano: 2018-06-21 11:28

Zaczęliśmy od prezentacji nominowanych do Emocji w kategorii sztuka. To wyróżnienia Radia Wrocław Kultura przyznawane co roku od początku istnienia naszej stacji, czyli teraz po raz trzeci.Galerii Arttrakt powoli dobiega końca wystawa "Energia, Proces, Materia" będąca kontynuacją cyklu prezentującego wrocławskie środowisko twórcze, a skupiająca się na abstrakcji. Nasze studio odwiedzili artyści - Izabela ChamczykRadek Ślany oraz kuratorka Ida Smakosz-Hankiewicz.

Posłuchaj całej rozmowy:18. MFF Nowe Horyzonty dopiero za miesiąc, ale od kilku tygodni znamy już mroczną identyfikację wizualną wydarzenia. O tym co i dlaczego widać na plakatach i filmach promocyjnych opowiedzieli Łukasz "Cekas" Berger i Michal Weksler.

Posłuchaj całej rozmowy:W piątek rozpoczyna się kolejny Przegląd Sztuki SURVIVAL - jedno z naszych ulubionych wydarzeń kulturalnych. O tym, co zobaczymy w ramach tegorocznej edycji w pałacu Wallenberg-Pachalych przy Szajnochy 10, rozmawiałem z artystami Moniką Konieczną i Mariuszem Sibilą oraz jedną z kuratorek Anną Stec.

Posłuchaj całej rozmowy:Odwiedził nas też Łukasz Rusznica - jeden z najciekawszych wrocławskich fotografów. Właśnie ukazała się jego nowa książka "Subterranean River" ('Rzeka podziemna"), a w kuratorowanej przez niego galerii Miejsce przy Miejscu 14 w piątek rozpoczyna się wystawa "Entropia" Zdzisława Dadosa.

Posłuchaj całej rozmowy:A na koniec Kalejdoskop czyli nowa odsłona Archi-boxu - wielofunkcyjna, tymczasowa pergola, z której od czwartku na skwerze przed Muzeum Architektury korzystać będą mogli wrocławianie - o której mówili Lila Krzycka i Michał Duda.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.