Wielka jeździecka gala w Morawie

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-06-22 09:45 | Zmodyfikowano: 2018-06-22 09:51
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

Przez cztery dni zawodów jeździeckie pary wystartują w dziewięciu konkursach międzynarodowych i krajowych o różnym stopniu trudności. Warto wspomnieć, że rywalizacja w Pucharze Narodów będzie jednocześnie testem nowego formatu olimpijskiego, który ma obowiązywać na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Goście mogą spodziewać się fascynującej walki o puchar, uznanych nazwisk i oczywiście świetnych koni. Kaukaska dżygitówka i „Polska smakuje"

Poza rywalizacją, widzowie mogą się spodziewać pokazów akrobacji kaskaderskich, pokazów jeździeckich, a także wystawców dostępnych pod marką „Polska smakuje", gdzie będzie można degustować i kupić najwyższej jakości produkty polskich producentów.

W czwartek i piątek zawodnicy rozpoczną rywalizację w ujeżdżeniu. Podczas pierwszej próby elegancko ubrani jeźdźcy i amazonki wykonają oceniany przez sędziów program w stępie, kłusie i galopie. Cross, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie, najbardziej spektakularna próba zostanie rozegrany w sobotę i w niedzielę. Na trasie crossu sporo niespodzianek: pojawi się kilka niewielkich wzniesień, nowe przeszkody oraz przeszkoda wodna dla zawodników klas krajowych. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu. Zawodnicy będą musieli wykazać się szczególną dokładnością na parkurze, bo nawet lekkie potrącenie przeszkody przez konia powoduje zrzutkę lub wyłamanie, a w konsekwencji punkty karne. Emocje będą zatem towarzyszyć widzom aż do ostatniej minuty zawodów.

W niedzielę swoje umiejętności woltyżerskie zaprezentuje Apolinarski Group w pokazie wywodzącej się z Kaukazu dżigitówki. Kaskaderzy wykonają zapierające dech w piersiach, niezwykle efektowne akrobacje na galopującym koniu: zeskakiwanie i przeskakiwanie przez konia, obroty na koniu, podnoszenie leżącej na ziemi czapki, czy też zwisanie z boku konia. Nie zabraknie miejsca dla młodych adeptów szkółki jeździeckiej LKS Stragona Strzegom w pokazach Pony Show.

Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego odbywają się na hipodromie w Morawie już od 16 lat. WKKW, nazwany także jeździeckim triatlonem, jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Wywodzi się z tradycji wojskowej i nawiązuje do bogatej w Polsce historii kawalerii.

Więcej na: http://www.strzegomhorsetrials.pl/pl/index.php. Na relację z wydarzenia zapraszamy w sobotę, 30 czerwca. Do Morawy zawita Dolnośląski Rozkład Jazdy.

Program
Czwartek, 28.06.2018
Ujeżdżenie

Piątek, 29.06.2018
Ujeżdżenie

Sobota, 30.06.2018
Cross country
Skoki

Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie
Mini ZOO

Niedziela, 01.07.2018
Cross country
Skoki
Pokazy kaskaderów konnych
Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie
Mini ZOO
Przejażdżki na kucykach

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama