Jakub Ćwiek i Magdalena Knedler z premierowymi powieściami oraz bestsellery z wrocławskich bibliotek [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2018-06-23 13:21 | Zmodyfikowano: 2018-06-23 13:32
A|A|A

Jakub Ćwiek przyjechał do Wrocławia by spotkać się z czytelnikami przy okazji premiery najnowszej książki zatytułowanej „Stróże” (Wydawnictwo SQN), której akcja rozpoczyna się na…wrocławskim Nadodrzu. Niedawno ukazała także – i narobiła zamieszania - powieść o polskim superbohaterze: „Zawisza Czarny”. Jakub Ćwiek, najbardziej znany ze stworzenia uniwersum „Kłamcy” i cyklu powieści o „Chłopcach”, był m.in. dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Wydawca zapewnia, że tym, którzy znają i lubią „Kłamcę”, „Stróże” sprawią, że polubią go jeszcze bardziej, a Ci, którzy w ogóle nie znają twórczości tego pisarza, będą mieli świetną okazję, by zacząć właśnie od tej książki.

W ostatnim programie rozpoczęliśmy cykl spotkań z wrocławskimi bibliotekarzami. którzy będą polecać Wam książki – nowości, bestsellery, albo te, które sami lubią najbardziej oraz zapraszać słuchaczy na najciekawsze wydarzenia organizowane we wrocławskich bibliotekach. Naszym pierwszym gościem była Marzena Karwowska - bibliotekarka w filii 57 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, moderator Dyskusyjnego Klubu Książki i koordynatorką festiwalu Równoleżnik Zero. Nasz gość uwielbia kryminały, dobre reportaże i książki o tematyce podróżniczej. Jest na bieżąco z nowościami i trendami czytelniczymi, uważając, że dzień bez książki to dzień stracony.

Odwiedziła nas także Magdalena Knedler. Wrocławska autorka kilkunastu książek i laureatka Emocji – Nagrody Radia Kultura w roku 2017 tym razem w rozmowie o premierowej powieści „Twarz Grety di Biase”. Akcja tej, jak zwykle u Magdy Knedler, wielogatunkowej opowieści o miłości, pasji i sztuce (i zagadce zaszyfrowanej w obrazach) rozgrywa się m.in. w galerii na wrocławskim Rynku.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama