Małgorzata Mączka walczy o wyjazd na Mistrzostwa Europy

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2018-06-24 07:00 | Zmodyfikowano: 2018-06-24 07:00

Polki przegrały z Japonią 20:26 (13:11) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Takasaki. W czwartek w tym samym mieście w nieoficjalnym, trwającym 70 minut meczu, Azjatki zwyciężyły 31:30. Mączka, która w pierwszym spotkaniu zanotowała trzy trafienia, w sobotnim rewanżu zdobyła 2 gole. W polskiej drużynie najskuteczniejsza była rozgrywająca Romana Roszak – trzy bramki.

O niepowodzeniu biało-czerwonych zadecydowała druga połowa, w której były zdecydowanie gorsze od rywalek (7:15).

Tym meczem nasza reprezentacja zakończyła tygodniowe zgrupowanie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Polski zespół przygotowuje się do mistrzostw Europy, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się we Francji.

Japonia - Polska 26:20 (11:13)
Polska: Kordowiecka 1, Krupa – Zawistowska 2, Lipok, Szarawaga 2, Matuszczyk 2, Janiszewska 2, Łabuda, Rosiak, Mączka 2, Roszak 3, Kochaniak 2, Nosek 1, Urtnowska 3.