XXII Festiwal Muzyki Kameralnej - Wieczory w Arsenale

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2018-06-26 17:39 | Zmodyfikowano: 2018-06-26 17:40
A|A|A

fot. wieczorywarsenale.pl

Jak każdego roku u progu lata, na przełomie czerwca i lipca Orkiestra Kameralna Wratislavia i jej dyrektor artystyczny Jan Stanienda zapraszają na kolejny Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”. Publiczność będzie mogła posłuchać plenerowych koncertów na dziedzińcu zabytkowego Arsenału we Wrocławiu w dniach od 29 czerwca do 8 lipca. Jak zwykle spotkamy się z Państwem w tym urokliwym miejscu, gdzie architektura i muzyka, plenery i wieczorny śpiew ptaków, jak też aromatyczna kawa w przerwie występów tworzą szczególną, niezapomnianą harmonię. To na pewno będzie udany początek tegorocznych wakacji!

Nie zabraknie wielkich muzycznych atrakcji, zarówno pod względem repertuaru, jak też doboru ciekawych artystów. Znany niemiecki pianista Hinrich Alpers przedstawi podczas inauguracji festiwalu interesującą i rzadko wykonywaną kameralną wersję Koncertów fortepianowych Beethovena (Koncert G-dur i Koncert Es-dur). Finał „Wieczorów” (8 lipca) uświetni muzyka Antonia Vivaldiego. Usłyszeć będzie można szereg koncertów Vivaldiego na różne składy instrumentów. 4 lipca zabrzmi komplet sześciu niezwykłych, bo napisanych jeszcze w okresie dzieciństwa Sonat Gioacchina Rossiniego, przyszłego mistrza włoskiej opery, autora m.in. „Cyrulika sewilskiego”.

Śpiewaczki Paulina Horajska i Gabriela Gołaszewska przy udziale pianisty Krzysztofa Trzaskowskiego zaprezentują się w pieśniach i ariach m. in. Mozarta, Rossiniego, Pucciniego, Chopina i Moniuszki. Z kolei skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska z pianistką Joanną Kacperek zagrają wybór wspaniałych kompozycji kameralnych, w tym Sonatę „Kreutzerowską” Beethovena oraz utwór „Driady i Pan” z cyklu „Mity” Karola Szymanowskiego.

Tradycją „Wieczorów w Arsenale” są także specjalne koncerty, poświęcone lżejszemu repertuarowi, wykraczającemu poza sferę muzyki klasycznej. Są to wydarzenia, na których goszczą wybitni piosenkarze, aktorzy, zespoły polskie i zagraniczne. 6 lipca Festiwal uświetnią swoim występem Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz, którzy wraz z innymi muzykami zaprezentują się w programie zatytułowanym „Czuła Reguła”. Ceniony i popularny piosenkarz oraz równie znana wokalistka współpracę muzyczną podjęli już kilkanaście lat temu. Usłyszymy szereg ich wspólnych piosenek, a koncert ten będzie z pewnością jedną z największych atrakcji tegorocznego festiwalu. Wszystkie występy rozpoczynają się tradycyjnie o godz. 20.

Informacja o biletach dostępna na stronie www.wieczorywarsenale.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama