RWK: Brave Festival: Forbidden Cinema

Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski | Utworzono: 2018-06-29 19:27 | Zmodyfikowano: 2018-06-29 19:36
A|A|A

Naszym gościem był Adam Kruk - programator "Brave Festival: Forbidden Cinema" , który opowiadał na czym polega odwaga dobranych filmów i serdecznie zapraszał na lipcowy festiwal:

Jak pisze organizator: "Film jest sztuką ruchomych obrazów, jego siła zasadza się na widzialności. Ale najważniejsze jest w nim nie to, co wyświetla się na ekranie, ale to, co dzieje się wewnątrz każdego pojedynczego widza: nabywanie wiedzy o świecie i zdolność lepszego jego zrozumienia, wywoływanie emocji i empatii. W sekcji filmowej Brave Festivalu pokażemy obrazy, które – odnosząc się do hasła tegorocznej edycji: „Widzialni / Niewidzialni” – badają napięcie między tematami, którymi bombardowani jesteśmy medialnie, pojawiającymi się w prasie, telewizji, Internecie w formie uproszczonych newsów, a ich prawdziwym znaczeniem, odbijającym się w doświadczeniach realnych ludzi."

http://www.bravefestival.pl/pl/editions/2018/events/forbidden-cinema

„Brave Festival” – festiwal ludzi odważnych, ludzi, którzy mówią skąd pochodzą, jakie są ich wartości, jaka jest ich tradycja, duchowość.

To festiwal nie o dziełach sztuki, ale o sztuce, dzięki której można ocalić i ochronić tysiące zapomnianych, porzuconych, osamotnionych kultur i ludzi. Musieliśmy stworzyć festiwal przeciwko wypędzaniu ludzi z ich własnej kultury, z ich własnej wrażliwości; festiwal o świecie, który umiera, odchodzi i zginie, jeśli nie zrobimy czegoś, aby ten proces choć trochę powstrzymać. Festiwal ludzi, którzy nie godzą się na wzorce lansowane przez kulturę masową, ludzi, którzy szukają najgłębszych z możliwych źródeł inspiracji – inspiracji wewnętrznej. Ludzi wrażliwych i tolerancyjnych, którzy nie obawiają się pogłębiania swojej wrażliwości."

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama