Jest akt oskarżenia przeciwko Józefowi Piniorowi

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-07-03 10:09
A|A|A

Pinior został oskarżony o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie co najmniej 40 tysięcy złotych w zamian za załatwianie spraw w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Straży Pożarnej w Warszawie. 

Były senator miał pomagać w ominięciu przepisów budowlanych przy budowie jednej z galerii handlowej w Jeleniej Górze. Zdaniem śledczych, przyjęte pieniądze senator przelał na swoje konto bankowe. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat więzienia. O współudział został oskarżony Jarosław W. – asystent senatora, podający się za dyrektora biura senatorskiego. Natomiast biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku – podejrzanego Tomasza G., prokurator oskarżył o wręczenie byłemu senatorowi korzyści majątkowej. Po 5 tysięcy złotych miał zaoferować także nieustalonym do dziś pracownikom ministerstwa. Biznesmenowi grozi do 8 lat więzienia.

ZOBACZ KONIECZNIE: Józef Pinior: "Potraktowano mnie jak szefa mafii" (ROZMOWA DNIA RADIA WROCŁAW)

Byłego senatora z Wrocławia prokuratura oskarża także o korupcję przy załatwianiu koncesji na wydobycie kopalin. W tej sprawie zarzuty usłyszały kolejne dwie osoby: Albin M. i Krystian S. Do wszystkich przestępstw miało dojść w 2015 roku. Sprawę od tego czasu prowadzili śledczy z Poznania.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama