MŚ w lacrosse: Polska przegrała z Austrią 8:12

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-07-17 07:34

Starcie z Austrią było dla naszej reprezentacji pierwszym w drugiej fazie turnieju. Po tym jak Polacy zajęli drugie miejsce w grupie wiadomo było, że nie mogą skończyć mundialu wyżej niż na 13 miejscu.

Spotkanie z Austrią zaczęło się źle, bo biało-czerwoni już po pierwszej kwarcie przegrywali 1:4 i nie byli już w stanie odrobić strat. Druga połowa była lepsza w wykonaniu naszej reprezentacji, bo obie kwarty kończyły się remisem.

Mimo porażki udany występ zanotowali zawodnicy Kosynierów Wrocław. Ryszard Matkowski zdobył trzy gole, Jan Śmigiel dwa, a Jan Rydzak dołożył jedno trafienie. Gwiazdą Austriaków był jeden z najlepszych strzelców mundialu Klaus Hauer, który siedmiokrotnie znalazł drogę do siatki.

W kolejnym meczu fazy pucharowej Polacy zagrają dziś z Holandią.

Polska - Austria 8:12 (1:4, 1:2, 2:2, 4:4)