MŚ w lacrosse: Polska nadal w dołku

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-07-19 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-07-19 22:30

Polacy po tym jak przegrywali po pierwszej kwarcie 3:4, w drugiej odrobili straty i wyszli na prowadzenie 7:5. Trzecia odsłona była jednak lustrzanym odbiciem poprzedniej. To Belgia strzeliłą 4 gole, a nasza reprezentacja tylko jednego. W ostatniej kwarcie rywale prowadzili już 12:9 i tylko gole Kosynierów - Ryszardka Matkowskiego i Jana Rydzaka zmniejszyły rozmiary porazki. Dla Matkowskiego było to drugie trafienie w meczu. Tyle samo miał jego kolega z zespołu Jan Śmigiel.

Dziś na pożegnanie z mundialem reprezentacja Polski zagra z Hiszpanią. Zwycięzca zajmie 31 miejsce. To wynik dużo poniżej oczekiwań. Biało-czerwoni cztery lata temu w Denver zajęli 20 miejsce i teraz chcieli je przynajmniej powtórzyć.

Polska - Belgia 11:12 (3:4, 4:1, 1:4, 3:3)