Wrocław: Spotkanie autorskie Jacka Międlara w klubie u Pieśniarzy odwołane

jk | Utworzono: 2018-08-01 11:12 | Zmodyfikowano: 2018-08-01 11:12
A|A|A

Jacek Międlar (z mikrofonem) po ogłoszeniu wyroku ws spalenia kukły Żyda przez Piotra Rybaka (po lewej); fot. archiwum radiowroclaw.pl

Donat Kamiński, właściciel lokalu podkreśla, że nie był organizatorem spotkania i nie promował go, a jedynie postanowił udostępnić pomieszczenie byłemu księdzu. Po tym, jak informacja o spotkaniu obiegła media społecznościowe i wiele osób zaczęło protestować, postanowił je jednak odwołać.

- Nie z powodu gróźb i oskarżeń, bo nie boimy się żadnych bojówek - podkreśla Kamiński dodając, że gdyby Jacek Międlar występował jako kapłan katolicki, pewnie bardziej broniłby jego wystąpienia.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~???? ???? ????
2018-08-03 13:31:59
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ktoś mi poda adres gdzie mieszka Mendar? Ostatnio widziałem go na Sepolnie... Ale nie Mam adresu. Pomóżcie please.
~Normalny człowiek
2018-08-02 15:17:39
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -1
Narodowca wal z bombowca!
~Leszek
2018-08-02 14:39:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Super książka. Zachęcam do kupna. Trzeba się pospieszyć, bo lewacka cenzura wytnie dostępność.
~Max
2018-08-01 19:50:08
z adresu IP: (46.149.xxx.xxx)
Ocena: 6
No to chyba kupię të książkę. Skoro taki skowyt, to musi być coś ciekawego:) Dobra reklama, brawo Międlar !
~Andre
2018-08-01 18:50:15
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Powiem tak nie macie pojęcia o historii dołączenie do UBwaleli i dalej plujcie na wlasny naród pozdrowienia dla Pawła z UB pamietamy was nigdy nie zapomnimy
~Sandy
2018-08-01 17:30:30
z adresu IP: (195.66.xxx.xxx)
Ocena: -1
Teraz właściciel udaje greka, że niby tylko udostępniał lokal. Terefere - i tak mu nikt w to nie uwierzy. Wrocławowi już wystarczyło PR'u po spaleniu kukły żyda na rynku, i kolejne takie akcje są nam niepotrzebne, a wręcz szkodliwe.
~Sabina
2018-08-01 17:11:39
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -4
Sama złość i nienawiść na tych twarzach, współczuję im...
~stevan
2018-08-01 16:56:02
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -6
Dobra decyzja. Tak jak przyznanie żebrakom cygańskim mieszkań. Podczas gdy polscy bezdomni zbierający puszki, śpią po piwnicach... Obejrzyj: wpisz- mikołaj bezdomny wroclaw
~Les
2018-08-01 16:54:01
z adresu IP: (94.13.xxx.xxx)
Ocena: 4
Strasznie zazydzony ten Wrocław
~BIOLOG
2018-08-01 16:46:37
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 10
Marksiści z totalistycznymi zapędami jak zwykle bredząc o wolności próbują zaszczuć kogoś o innych poglądach. Wolność, jasne ale jak jesteś wyznawcą naszych chorych ideologii. Jak ja się brzydzę tym badziewiem, TFU. Nie popieram Międlara, wyznaję inne poglądy ale mam gdzieś czy i gdzie będzie dyskutować o swoich poglądach. Niech tylko lewactwo nie zapomina, że ich szczucie to broń obosieczna... więc do zobaczenia przy następnej okazji.
~Bon
2018-08-01 16:44:25
z adresu IP: (217.95.xxx.xxx)
Ocena: -4
I całe szczęście nie ma powodu by ten gostek,ktory sam nie wie kim jest,platal sie we Wrocławiu. Ten człowiek nie powinien być dla nikogo przykładem. Przynosi Polsce wstyd.
~Patriot
2018-08-01 16:39:29
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dobrze ze sa tacy ludzie,szanujacy nasze tradycje,wartosci,patriotyzm...oczywiscie pederasci,cwele,pedofile,obojniacy szczekac wraz z g.wyborcza beda ze to zlo ,ale w tych min.kwestiach nalezy sie od powyższego lajna roznic.pozdro rodakom. .
~BAUMAN
2018-08-01 15:59:34
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pozdrawiam wszystkich absolwentów AKADEMII PIERWSZOMAJOWEJ i WYŻSZEJ SZKOŁY GOTOWANIA NA GAZIE. Widzę ,że wieloletnia praca wszystkich towarzyszy i kamerad(ów) nie poszła na marne.
~jak
2018-08-01 15:54:39
z adresu IP: (80.53.xxx.xxx)
Ocena: -1
uważam ,że gmina Wrocław powinna bezwzględnie wypowiedzieć fundacji Pieśniarze umowę najmu lokalu przy Szewskiej. nie ma co sie szczypać, ani wierzyć temu panu Donatowi.
~Flooo
2018-08-01 15:21:30
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 9
Z tego co wiem to była kukła Sorosa (czy jak mu tam) bankstera promującego między innymi dewiacje, zboczenia i inne sodomickie ekscesy jednocześnie finansując niszczenie podstawy naszej cywilizacji czyli Kościoła, tradycji, rodziny. To że akurat jest żydem to plan nr dwa, bo palili już różne kukły i nie było tyle rabanu ale że tym krajem rządzą żydzi to Polaków wsadzają.
~adam
2018-08-01 14:48:53
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 5
Darmowa reklama dla Jacka Miedlara . Chyba sam nie spodziewał sie takiej promocji siebie i swojej książki w radiu Wrocław.
~Kasia
2018-08-01 14:36:30
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: -6
Temu człowiekowi piwnicy bym nie wynajela, to faszystą.
~Tomek
2018-08-01 14:18:05
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do komentujących to on jest faszystą, nacjonalista czy narodowcem bo już się gubię ;)
~eress
2018-08-01 13:26:01
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Szkoda, że Radio Wrocław nie dopełniło obowiązku poinformowania o tym, że spotkanie miało być promocją książki, którą sam Międlar nazywa nowym „Mein Kampf” i tylko z powodu protestu wydawcy zmienił nazwę na „Moja walka”. Każde przemówienie, czy kazanie Międlara to zbiór rasistowskich, antysemickich popisów i treści, które przetłumaczone na niemiecki idealnie pasowałyby do wzorca jego książki, czyli dzieła Adolfa Hitlera. Nie ma miejsca na promowanie chorej ideologii w kraju, w którym nacjonaliści, noszący w plecakach wojskowych „Moją walkę” Führera, wymordowali kilka milionów Polaków.
~Jerzy
2018-08-01 13:23:49
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wytłumaczenia pana Donata są po prostu śmieszne! Komu ten facet międli oczy? "Tylko udostępnił"... trzeba być naprawdę totalnym abnegatem, by nie wiedzieć, kim jest Międlar i co mu się zarzuca. Klub Pieśniarze powinien wylecieć z publicznego miejsca. Lokal jest miejski, dofinansowanie też poszło. Czas z tym skończyć. Faszyzm we Wrocławiu nie przejdzie!
~bababa
2018-08-01 13:19:42
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 2
No mam nadzieję, że właściciel klubu zmieni jednak zdanie i odwoła to spotkanie. Zapraszanie Międlara, który jest znanym i karanym antysemitą, denialistą holokaustu, islamofobem, homofobem, radykałem prawicowym i rasistą siejącym nienawiść oraz zachęcającym do przemocy, to wielki błąd! W naszym kraju nie wolno propagować faszyzmu lub innego totalitaryzmu i nawoływać do nienawiści. Negowanie holokaustu także jest karane. To są przestępstwa. Sądzę, że gdyby w lokalu nielegalnie produkowano metamfetaminę lub gdyby służył on kanibalom do zjadania ofiar, albo pedofilom do organizowania rozbieranych kinderbali, ludzie jednogłośnie by protestowali. Chyba nikt nie broniłby źle pojętej wolności. Promowanie faszyzmu (bo na niego w istocie składają się nacjonalistyczno-populistyczne poglądy Jacka Międlara) jest dokładnie takim samym przestępstwem. Czekam teraz na oficjalny komunikat bezpośrednio od fundacji Pieśniarze.
~ATT
2018-08-01 12:27:38
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -6
Ten Pan nie jest "byłym księdzem". Kapłaństwo to sakrament nieusuwalny. Ten Pan jest księdzem zawieszonym czy pozbawionym prawa pełnienia funkcji kapłańskich ale , wg tego co sam pisze, nie został zwolniony ze ślubów jakie składał. Oczywiście nic sobie z tego nie robi. "Nauki", które głosi są dla maluczkich. On jest ponad wszystkie prawa i zasady. Ciekawe czy Owsiak cieszy się z takiego adepta "róbta co chceta"
~Orwell
2018-08-01 12:07:54
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
A swoją drogą jest ktoś w stanie wskazać cytat lub wypowiedź x. Międlara, w której głosi faszyzm?
~AK47
2018-08-01 12:05:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Przeglądałem stronę na fb pieśniarzy i nigdzie nie ma tam informacji o spotkaniu. Więc o co chodzi? Wychodzi na to, że to nie miało być oficjalne ani publiczne wydarzenie, więc w czym problem?
~kija
2018-08-01 12:02:32
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -2
faszystom dziękujemy
~Marta Lempart
2018-08-01 11:56:25
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dodatkowo, "ktoś" zgłasza i blokuje profile osób wystawiających negatywne recenzje na FP klubu. W ten sposób znikają również wystawione przez te osoby oceny. Obrzydliwe, skrajnie nieuczciwe zachowanie.
~Marta Lempart
2018-08-01 11:50:09
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 3
Na stronie klubu nie ma na ten temat informacji, jest natomiast info, że wszystkie imprezy do 05.08 mają charakter zamknięty. Całkiem możliwe, że spotkanie i tak się odbędzie - że pan Donat po prostu kłamie. Do momentu oficjalnego info na FP Pieśniarzy nie mam zamiaru wierzyć w informację o odwołaniu spotkania. A gdy taka się ukaże - i tak warto będzie prawdziwość tej informacji sprawdzić na miejscu.
~Ciekawe
2018-08-01 11:36:56
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest gdzieś jakaś oficjalna informacja o odwołaniu spotkania?
~Paweł
2018-08-01 11:16:24
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -3
Całe szczęście - dobra decyzja!