Wrocław: Jest kolejna kandydatka do prezydenckiego fotela

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-08-02 18:25 | Zmodyfikowano: 2018-08-02 18:29
A|A|A

fot. Marta Lempart/Twitter

Wspólne listy do rady miasta, a także wspólna kandydatka. KOD Wrocław, Kultura Równości, Ogólnopolski Strajk Kobiet i partia Razem wystawiają swoją kandydatkę. Będzie nią Marta Lempart, która przewodniczyła m.in. organizowanym w całej Polsce czarnym protestom. Jak mówi Lempart - nie chce być jedynie prezydentem, a osobą która będzie jednoczyć aktywnych działaczy:

Marta Lempart zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, na wiceprezydenta mianuje Wojciecha Browarnego z partii Razem, a dwa pozostałe stanowiska zastępców obsadzone zostaną przez kobiety.

- Od kilku kadencji Wrocławiem rządzi prawica i czujemy, że w najbliższych wyborach może się to nie zmienić -  dlatego powołujemy to porozumienie - podkreśla Browarny:

Kandydatury na listach są wstępnie ustalone i jak zapowiedziała Marta Lempart ok. 65% stanowią kobiety. Listy nie są jednak ostateczne, a nowi zainteresowani kandydaci mogą jeszcze się zgłaszać. Kandydatka przyznała, ze rozumie Zielonych, którzy wystawili własnego kandydata na prezydenta - Małgorzatę Tracz, jednocześnie zaznaczając że wie że jeśli lewicowym ugrupowaniom uda się wejść do rady miasta z pewnością będą współpracować.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama