Co za dzień! Trzy polskie złota na mistrzostwach Europy w Berlinie!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-08-11 22:09 | Zmodyfikowano: 2018-08-11 22:09

Justyna Święty-Ersetic wywalczyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Polka wygrała z czasem 50.41 sek. - to jej nowy rekord życiowy i najlepszy w tym roku wynik w Europie. Święty-Ersetić o 0.04 sek. pokonała Greczynkę Marię Belibasaki, a o 0.36 sek. - Holenderkę Lisannę de Vitte. Bardzo dobrze spisała się także Iga Baumgart-Witan, która zajęła 5 miejsce z najlepszym w karierze czasem 51.24 sek.

Aż trzech Polaków oglądaliśmy w finale na 800 metrów. Trzeci z rzędu tytuł mistrza Europy wywalczył Adam Kszczot z czasem 1:44.59. Drugi był Szwed Andreas Kramer (1:45.03), a trzeci Francuz Pierre-Abroise Bosse (1.45.30). Czwarte miejsce zajął Michał Rozmys tracąc do podium 2 setne sekundy, a Mateusz Borkowski ze stratą 12 setnych sekundy do brązu zajął piąte miejsce.

Na podium liczyliśmy także w sztafecie 4x400 metrów. Męska reprezentacja zajęła piątą pozycję. Karol Zalewski, Rafał Omelko z AZS AWF Wrocław, Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław i Kajetan Duszyński pobiegli w czasie (3:02.27). Złoty medal zdobyli Belgowie (2:59.47), którzy o 0.89 sek. pokonali Brytyjczyków, a o 1.41 sek. - Hiszpanów.

To co nie udało się naszym panom zrobiła nasza kobieca sztafeta. Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic zostały mistrzyniami Europy! Biało-czerwone pobiegły w czasie 3 minuty, 26.59 sek. 0.58 sekundy wyprzedziły Francuzki. Trzecie ze stratą 0.81 sek. były Brytyjki.

Udział w sukcesie Polek miały także Natalia Kaczmarek z AZS AWF Wrocław i Martyna Dąbrowska, które wystąpiły w eliminacjach.

Reprezentacja Polski prowadzi w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 krążków - 6 złotych i 3 srebrnych. Jutro ostatni dzień mistrzostw.