Rymy i Bity: Projekt Tymczasem, Eldo i polsko-amerykański album producencki [CO BYŁO GRANE]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-03 22:52 | Zmodyfikowano: 2018-09-03 22:52
A|A|A

Dziś posłuchamy w większości nowości na czele z hitowym "Chcemy być wyżej" Sokoła. To reinterpretacja numeru Sitka pod tą samą nazwą. Utwór powstał przy okazji Projektu Tymczasem. Dziś poznaliśmy natomiast "Mogę wszystko" w wersji wrocławskiego rapera. W akcję są zaangażowani Pezet i Żabson. Zwieńczeniem akcji będzie koncert w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w którym poza wymienionymi raperami wystąpi jeszcze 9 innych wykonawców w tym m.in Paluch.

Poznański raper otworzy zresztą dzisiejszą audycję swoim najnowszym numerem "Spłata". To singiel zapowiadający nowy album "Czerwony dywan". Szczegółów tego wydawnictwa jeszcze nie znamy.

W "Rymach i bitach" wrócimy też na chwilę do pierwszej solówki Eldo. Wszystko przez to, że w minionym tygodniu pełno było plotek o tym, że legendarny warszawski raper kończy karierę. Ostatecznie sam zainteresowany zdementował te informacje. Jesienią z pewnością poświęcę przynajmniej jeden program twórczości Eldo, a dziś tylko małe przypomnienie jego dorobku.

Eldo to raper, któremu ciężko jest trafić w młode pokolenie słuchaczy, którzy teraz na szczytach swoich list mają Taco Hemingwaya. Raper, który nie należy do moich faworytów też pojawi się w dzisiejszej audycji. Latem wydał "Cafe Belga" do której dodał "Flagey EP". O ile longplay nie zagościł u mnie na dłużej na playliście o tyle pięcionumerowa EP-ka spodobała mi się dużo bardziej. Zagramy z niej zatem dziś kilka utworów.

Na koniec płyta... dziennikarza. Marcin Natali z portalu Popkiller jest także producentem ukrywającym się pod pseudonimem Tuelv. Wydał on ostatnio płytę "Rainshine". 12 utworów to 7 instrumentali i 5 piosenek w której udzielili się niezależni, mniej znani raperzy z USA. "Rainshine symbolizuje pewien niezmienny balans słońca i deszczu - tak jak w przyrodzie, również i w życiu doświadczamy radości i smutku, dni pogodnych, jak i szarych. Ten album to moja interpretacja tego cyklu wzlotów i upadków, a także próba zachowania pozytywnego spojrzenia" - pisze sam autor.

CO BYŁO GRANE:

Paluch - Spłata
Sokół - Chcemy być wyżej [PROJEKT TYMCZASEM]
Sitek - Chcemy być wyżej
Sitek - Mogę wszystko [PROJEKT TYMCZASEM]
WWO - Mogę wszystko
Bonsoul feat. Jot, DJ Nambear - Jakoś żyć
Taco Hemingway - Italodisco
Taco Hemingway feat. Otsochodzi - Pokédex
Eldo feat. Tomson - Ms Batory
Tuelv feat. J Nolan - No Limits
Tuelv feat. Louis King - My Darling
Tuelv feat. Easy Lee of Mojoe/Third Root - Rise & Grind

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama