15. edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” [ZWYCIĘZCY]

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-10-23 06:11 | Zmodyfikowano: 2018-10-23 06:11
A|A|A

fot. Iwona Diakowska

Organizatorami Konkursu są Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawcy RP oraz Partner Merytoryczny: firma PwC.

W tym roku Kapituła Konkursu wraz z Partnerem Merytorycznym Konkursu – firmą PwC, ustalili osiem kategorii konkursowych. Poniżej lista zwycięzców:

1. Innowacyjny pomysł:FANTASY EXPO

Fantasy EXPO, czyli Krzysztof Stypułkowski, Kamil Górecki i Wojciech Jeznach. Organizują imprezy masowe, na które przychodzi kilkanaście tysięcy osób, i zawody esportowe dla setek tysięcy widzów.
Grami, które promują na świecie, pasjonuje się 140 mln osób.

2. Startup: GENOMTEC

Genomtec ID to podręczne, innowacyjne urządzenie diagnostyczne, oparte na amplifikacji i detekcji specyficznych fragmentów DNA i RNA – „złotym standardzie” diagnostyki molekularnej. Badania z jego użyciem mogą być wykonywane u ludzi, zwierząt jak również w rolnictwie, przemyśle spożywczym i w kontroli skażeń środowiska.

3. Przedsiębiorstwo społeczne : PANATO

Wytwarzają torby i plecaki reklamowe, W 2017 zainicjowali powstanie ogólnopolskiej sieci przedsiębiorstw społecznych zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

4. Ambasador Dolnego Śląska: ZOO Wrocław, Sp z O.O.

Odkąd istnieje Afrykarium wrocławskie ZOO jest samowystarczalne finansowo. Turyści przyjeżdżają z całej Polski i nie tylko

5. Samorząd : STRONIE ŚLASKIE

Za działania na rzecz lokalnej społeczności

6. Pionier Wieku Cyfrowego : DASH DOT CREATIONS

Dash Dot Creations istnieje od 2008 roku.
To studio animacji i grafiki komputerowej z Wrocławia. Tworzą projekty z zakresu grafiki i animacji na potrzeby reklam, gier komputerowych i prezentacji multimedialnych.

Firma Dash Dot Creations dysponuje własnym systemem Motion Capture. Wykorzystuje go do nagrań animacji do gier, teaserów, layoutów i prewizualizacji.

7. Sukcesja z Sukcesem : GRUPA WRÓBEL

Grupa Wróbel to marka rynku dealerskiego, uznana przez klientów i ekspertów, utytułowana w wielu prestiżowych konkursach.

8. Dolnośląski produkt roku: SOLGAZ

Płyty gazowe bez płomieni; okapy, które same wykrywają gotowanie, piekarnik, który posiada także funkcje mikrofali i gotowania na parze.

W 15. edycji zostały utworzone 2 nowe kategorie konkursowe:

Start-up Roku – kategoria skierowana do start-up’ów (firm funkcjonujących nie dłużej niż 2 lata), którym udało się skomercjalizować swój produkt.

Przedsiębiorstwo Społeczne Roku – kategoria skierowana jest do podmiotów, które swoją działalnością nie tylko efektywnie wspierają ważne społeczne przedsięwzięcia, ale przede wszystkim działają sprawnie z biznesowego punktu widzenia (organizacja, finansowanie, rozpoznawalność rynkowa).
Zmodyfikowana została kategoria dla jednostek samorządu terytorialnego – nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców, która jest teraz przeznaczona dla gmin i powiatów, które zrealizowały przedsięwzięcie pozytywnie i realnie wpływające na życie mieszkańców.

O wysokim poziomie Konkursu decyduje skład Kapituły, której członkami są znamienici eksperci i specjaliści w takich dziedzinach jak: nauka, biznes i polityka – w tym rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska – odnoszący sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym.

Więcej informacji na stronie: www.gryfy.pl

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu, wieńcząca 15. edycję Konkursu, odbyła się 22 października 2018 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” jest przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki Konkursu stanęło ponad 1350 dolnośląskich firm i samorządów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama