Szczypiornistki Metraco Zagłębia zaczynają przygodę w europejskich pucharach

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-09-15 07:00 | Zmodyfikowano: 2018-09-14 07:38

– Kibice będą mogli zobaczyć oba pucharowe mecze na własne oczy. Zmierzymy się z rywalem egzotycznym, ale o sile tej drużyny stanowią nie Azerki, a zawodniczki z Rosji, Ukrainy czy Białorusi – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

– Pięć Białorusinek, Rosjanka, Mołdawianka, Macedonka, także tych rodzimych Azerek niewiele. Spodziewam się takiego stylu grania, jaki prezentuje HC Gomel, z którym mierzyliśmy się latem podczas Memoriału im. Henryka Kruglińskiego w Lubinie. Dobra druga linia, rzut z dystansu i współpraca z kołem. Pewnie będzie nas czekało sporo pracy w obronie – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Metraco Zagłębie Lubin po raz kolejny występuje na arenie międzynarodowej. W Pucharze EHF Miedziowe zagrają dzięki wywalczonemu w ubiegłym sezonie wicemistrzostwu Polski. W swej bogatej kolekcji żeńska sekcja piłki ręcznej ma aż szesnaście medali mistrzostw Polski i jest stałym bywalcem europejskich pucharów.

Lubiński zespół w historii swoich występów w europejskich pucharach mierzył się z zespołem z Azerbejdżanu. W sezonie 2006/2007 Miedziowe zagrały dwa wyjazdowe mecze z ABU Baku. Wyniki 29:27 i 25:27 dały awans azerskiemu zespołowi, który w drugim meczu wystąpił jako gospodarz.

Pierwszy mecz pomiędzy Metraco Zagłębiem Lubin a HC Azersu zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 17:00, drugi w niedzielę o godzinie 16:00. Oba spotkania odbędą się na parkiecie hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Na zwycięzcę pary Metraco Zagłębie Lubin – HC Azersu w drugiej rundzie czeka już Herning-Ikast Handbold z Danii.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.