Dolnośląski Festiwal Nauki

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-09-18 15:40 | Zmodyfikowano: 2018-09-18 17:53
A|A|A

Organizatorzy chcą, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Dlatego starają się przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, a także korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach, oraz nowe kierunki, takie jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia.

Podczas festiwalu organizatorzy nie unikają spraw trudnych i drażliwych, a podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.

W zamierzeniach, Festiwal Nauki ma być wielką „pigułką edukacyjną" – w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

Organizatorzy pragną uczestniczyć w procesie kształtowania społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy, przekonać, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych i że od sposobu i wielkości finansowania nauki zależy poziom i wykształcenie społeczeństwa, a więc miejsce w Unii Europejskiej i na świecie.

Festiwal Nauki, to także sposób na integrację środowiska naukowego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw odpowiedzialności uczonych za wykorzystywanie odkryć naukowych, promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych. To sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.

Trwają już zapisy internetowe. Więcej informacji oraz Program DFN znaleźć można na stronie internetowej www.festiwal.wroc.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama