Liga Mistrzów: 75 minut Piotra Zielińskiego i niespodziewany remis Napoli

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-19 07:06 | Zmodyfikowano: 2018-09-19 07:06

Ligę Mistrzów zainaugurowały mecze grupy B. W nowej porze rozgrywania meczów - 18:55 - najlepiej odnalazł się Leo Messi, który zanotował hat-tricka, a jego Barcelona rozgromiła PSV Eindhoven 4:0.

Więcej emocji było w Mediolanie. Wracający po 7 latach przerwy do Ligi Mistrzów Inter rzutem na taśmę pokonał Tottenham 2:1. Włoski zespół przegrywał do 85 minuty. Chwilę później wyrównał Mauro Icardi, a w 92 minucie w euforię kibiców na Giuseppe Meazza wprawił Matias Vecino.

Gorzej spisała się inna włoska drużyna - Napoli. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego tylko zremisował w Belgradzie z Crveną zvezdą 0:0. Goście oddali aż 20 strzałów na bramkę, ale tylko 7 leciało w jej światło. Za każdym razem skutecznie interweniował jednak Milan Borjan. Żaden ze strzałów nie należał do pochodzącego z Dolnego Śląska Zielińskiego. Nasz pomocnik miał za to 5 odbiorów i podawał na skuteczności 81% (46/57). W 75 minucie zmienił go Marek Hamsik.

Jak wykorzystywać podbramkowe sytuacje widzieliśmy za to na Anfield Road. Liverpool pokonał PSG 3:2 po meczu, który miał nietypowy przebieg. "The Reds" od początku mieli przewagę i prowadzili już 2:0. Francuski zespół zdołał jednak zdobyć kontaktowego gola jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron efektownie grający Liverpool zwolnił tempo, a PSG wykorzystało okazję. W 83 minucie wyrównał Kylian Mbappe. Decydujące słowo należało jednak do gospodarzy. W 92 minucie trafił Roberto Firmino.

Ponadto w grupie A Monaco z Kamilem Glikiem w składzie uległo Atletico Madryt 1:2, a belgijski Club Brugge przegrał z Borussią Dortmund Łukasza Piszczka 0:1. W grupie D Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem przegrało na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 0:3, a Schalke Gelsenkirchen zremisowało z FC Porto 1:1.