Nowe ścieżki i... problem. Rowerzyści jeżdżą pod prąd [ZDJĘCIA]

Radio Wrocław | ZDiUM | dwie | Utworzono: 2018-10-02 13:18 | Zmodyfikowano: 2018-10-02 13:19
A|A|A

(fot. ZDiUM)

ZDiUM na swoim facebooku apeluje o rozwagę: - Nie wszyscy uczestnicy ruchu są świadomi, że wyznaczone pasy rowerowe są jednokierunkowe. Docierają do nas sygnały o niebezpiecznych sytuacjach, które stwarzają rowerzyści jadący pod prąd, dlatego prosimy cyklistów o zwrócenie uwagi na znaki pionowe i poziome, które pokazują kierunek jazdy.

W ramach inwestycji powstały 3 nowe przejazdy w poprzek ul. Piłsudskiego, aby można było w szybki sposób zmienić stronę jezdni i dojechać bezpiecznie w planowane miejsce.

ZOBACZ: MAPA ROWEROWA WE WROCŁAWIU

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~EdW
2018-10-16 13:21:25
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
DDR wzdłuż Piłsudskiego - dobra robota! Istotnie, niektórzy nie rozumieją co oznaczają strzałki przy symbolu roweru, ale one też są malowane jakoś tak bez konsekwencji. Generalnie jednak znakomita, ważna trasa.
~KamilaWys
2018-10-16 06:37:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Moim zdaniem jest kilka niedociągnięć, ale jesteśmy w stanie to naprawić w nadchodzących wyborach. Pomysł jest na plus bo modernizacja i całkowita naprawa kilku dróg jest potrzebna. Pan Charłampowicz ma kilka ciekawych pomysłów jeżeli chodzi o modernizację w moim rejonie.. mam nadzieję, że wygra
~bezpieczny
2018-10-15 14:14:06
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
moim kandydatem jest Sebastian Lorenc z okręgu 4. Chyba tylko on rozumie że na niektórych osiedlach ruch tirów jest niebezpieczny.
~Niesamowite
2018-10-13 03:24:49
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niesamowite jest jak władza tego miasta nie słucha swoich obywateli. W pogoni za "Europejskością" każa nam się nawzajem pozabijać na drodze.. Przecież te wszystkie wpisy są dramatyczne... Wrocław (magistrat) ogłupiał...
~Komentarz został usunięty
2018-10-12 18:10:22
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-11 19:22:23
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-11 19:21:18
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-11 18:03:57
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-11 18:01:44
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-10 13:23:19
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-10 13:22:30
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~////
2018-10-10 01:20:44
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
I będą tak jeździć do czasu, jak "OFICER ROWEROWY" będzie się zajmował głównie poborem wynagrodzenia z magistratu.
~Komentarz został usunięty
2018-10-09 14:28:53
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-09 10:39:52
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-10-09 10:33:24
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Moc
2018-10-07 21:51:07
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ile procent dróg we Wrocławiu jest jednokierunkowych? Czy rowerzyści muszą być dyskryminowani?
~???
2018-10-04 21:15:01
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kto zatwierdził coś takiego jak jednokierunkowe ścieżki rowerowe? Jaki to ma cel poza utrudnianiem jazdy na rowerze?
~red
2018-10-03 09:03:50
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Kiedy jadę autem rozglądam się za debilami rowerzystami by nie wyciął w auto a jak sie przesiadam na rower boję się rowerzystów debili tnących z przeciwka by nie wyhaczyli kierownicą o mnie i dlatego rowerem jeżdżę po lasach. I jeszcze jedna grupa debili, którzy nigdy nie jeździli rowerami po Wrocławiu, ani tym bardziej autami, bo ich wożą , to decydenci i planiści tworzący te kretyńskie korytarze dla rowerzystów z marną logiką ich usytuowania, oznakowania i kreujące niebezpieczne punkty styku ścieżki i pasa drogowego, to pojawiające się z prawej strony drogi to z lewej, raz jednokierunkowe, raz w obie strony , istne szaleństwo, ale zawsze można powiedzieć ?: zbliżamy sie do kolejnej setki ścieżek rowerowych wybudowanych naszymi rękami, nawet kiedy jest to tylko farba na starym asfalcie
~Kazimierz
2018-10-03 07:03:29
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 7
Przykro się robi, kierując pojazdami ponad 45 lat, bez spowodowania kolizji na drodze, gdy obserwuję rowerzystów. Znakomita "grupa" to po prostu debile komunikacyjni.
~krew na rekach
2018-10-03 06:53:27
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 6
ci co stworzyli sciezki rowerowe kosztem zwezenia jezdni maja krew na rekach i powinni byc sadzeni razem z rowerzysta ktory w/g prawa nie jest uczestnikiem ruchu drogowego gdyz nie posiada prawa jazdy powodujac wypadek sa wiec winni kolizji firmy ubezpieczeniowy beda mialy problem z odzyskaniem odszkodowania to wtedy powinny wezwac miasto do naprawy szkody jednak nie z kasy miasta czyli naszej a z kieszeni kretyna urzednika pana prezydenta ekselenci dudkiewicza ktory ma krew na tekach
~Zakaz
2018-10-02 23:46:11
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 6
Przecież ścieżki utrudniają jazdę rowerem. Kto próbował z Opolskiej wjechać na ścieżkę na Armii Krajowej? Dlaczego ścieżki rowerowe sa kręte wąskie i ze słupami, jakoś na jezdni dla samochodów nie ma takich przeszkód?
~text
2018-10-02 22:46:14
z adresu IP: (108.177.xxx.xxx)
Ocena: -2
text
~wolnapolska
2018-10-02 22:06:02
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ci co stworzyli jednokierunkowe ściezki rowerowe nie za bardzo rozumieją zasady transportu tymi jednośladami, potrzeby ludzi, wystarczającą szerokość ścieżek by pomieścić 2 rowery, niechęć (w pełni uzasadnioną) do lawirowania po stronach jezdni by przejechać nie za duży odcinek. Dodatkowo chore jest łączenie jezdni ze ścieżką rowerową skoro masa rowerzystów nie ma karty rowerowej lub prawka bo nie musi mieć, ogólnie to uciążliwe dla kierowcow samochodow i niebezpieczne dla rowerzystów
~xenomorf
2018-10-02 20:51:47
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 11
Rowerzyści robią sobie na ulicach co chcą. Nie użyje brzydkiego słowa na K, ale to jest typowa arogancja i brak poszanowania dla innych uczestników ruch - pieszych i kierowców.
~SDI
2018-10-02 20:34:21
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 2
A na Moście Milenijnym jest tak od początku. Debile jeżdżą pod prąd z jednej, jak i z drugiej strony ,mając jeszcze pretensje do jadących prawidłowo. Powinni zrobić tak jak na Hallera w kierunku Grabiszyńskiej-postawić zakaz wjazdu rowerów dla debili jadących pod prąd od Grabiszyńskiej do Hallera!
~Koko
2018-10-02 20:26:32
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 6
Tępaki na rowerach na szczęście nie wszyscy ale sporo. Ostatnio taka kretynka nie potrafiła dostosować prędkości do ruchu s jechała chodnikiem i wyryła facjatà w trotuar jak złoto. Tylko jedna komórka we łbie. Jeździć trzeba umieć, wtedy nikomu nie zagraża. Ale jak pisałam większość to przerasa...
~roddik
2018-10-02 19:33:49
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -4
Skoro rowerzyści,to taka przeklęta zaraza,to proponuje układ - dajcie mi 1000 ( tysiąc) zł. za każdego zabitego przez samochód,a wypłacę 1.000.000 ( milion) za każdego zabitego przez rower.
~kogel
2018-10-02 19:28:20
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -5
Rowerzysta na ścieżce rowerowej,podobnie jak pieszy na szosie bez chodnika,jest o wiele bezpieczniejszy po lewej stronie. Ma dokładny obraz ruchu pojazdów. Z tyłu nic nie zobaczy.
~kierowca
2018-10-02 19:26:08
z adresu IP: (194.242.xxx.xxx)
Ocena: -2
wszyscy jadą po rowerzystach a ja z kolei twierdzę że największe zagrożenie na drogach (rowerowych też) to piesi...
~pedalot
2018-10-02 18:24:08
z adresu IP: (195.13.xxx.xxx)
Ocena: 3
piękny pieszy na pierwszym zdjęciu.
~Trz
2018-10-02 18:21:41
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -1
Trzeba być na poziomie "mniej niż zero", żeby robić jednokierunkowe ścieżki rowerowe.
~koło
2018-10-02 16:53:28
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -1
A co w tym dziwnego, że rowerzyści jeżdżą pod prąd? Są za głupi, żeby przestrzegać przepisy ...
~Purity
2018-10-02 15:49:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ścieżki rowerowe w obrębie jezdni to najgłupsza rzecz jaka widziałem. 80% ludzi jeżdżących na rowerach nie ma prawa jazdy i myśli, że ulica to też taka ścieżka. Jako rowerzysta nie jeżdżę po Wrocławiu bo nie chce zginąć. Ścieżki przy prawym skraju jezdni przy skrętach w prawo.... O tyle o ile wrocławscy kierowcy są ich świadomi, to przyjezdni w różnych warunkach oświetleniowych i jakości znaków poziomych są skazani na popełnienie błędów... Kto patrzy w lusterko boczne prawe przed manewrem skrętu w prawo? Generalnie słabo... Jak większość publicznych inicjatyw...
~PRW
2018-10-02 15:48:40
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pani na hulajnodze nie jest rowerzystą więc mie ma prawa korzystać z DDR. Podobnie rolkarze czyli piesi.... PRW jak zwykle po łebkach
~xxx2
2018-10-02 15:30:20
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 0
Problemem jest wymysl jednokierunkowych sciezek rowerowych. Ciezko sciezka istnieje tylko w jedna strone. Nie mowiac juz np o ul. Armii Krajowej gdzie miejsca nie brakuje a sciezki sa jednokierunkowe. I tak nawet krotki dojazd powoduje koniecznosc dwukronego przechodzenia przez jezdnie i czekania na swiatlach, weic nic dziwnego ze wiele osob probuje tego uniknac. A co do hejtu na rowerzystow - wystarczy sobie stanac na pierwszym lepszym skrzyzowaniu i zobaczyc ilu kierowcow zawraca na zakazie albo przejezdza na czerwonym.
~xxx
2018-10-02 14:06:28
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: 0
Brawo durnie - utrwalajcie obraz pieszego na DDRach, to już niedługo nigdzie się rowerem nie dojedzie
~reko
2018-10-02 14:01:36
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jeżdżący na rowerach - potrafiący utrzymać równowagę i pedałować ( nie wszyscy są rowerzystami) nie mają pojęcia o prawach ruchu drogowego - niewielu zaglądało do Kodeksu Drogowego. To jest grupa stanowiąca duże zagrożenie dla pieszych i kierowców pojazdów mechanicznych. Jedzie gdzie jemu pasuje , nie ogląda się czy może wjeżdżać na skrzyżowanie , światła nie dla niego. Kiedy Policja weźmie się za nasze bezpieczeństwo ?
~ccc
2018-10-02 14:01:23
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -6
ścieżki rowerowe jednokierunkowe to wymysł chorego umysłu