Nowy sondaż prezydencki. W pierwszej trójce Sutryk, Stachowiak-Różecka i Obara-Kowalska [ZOBACZ]

Przemek Gałecki, dwie | Utworzono: 2018-10-05 07:05 | Zmodyfikowano: 2018-10-05 07:08
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Andrzej Owczarek)

W sondażu prowadzi Jacek Sutryk, szef Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta, kandydat popierany m.in. przez obecnego prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza - 38,3 proc. Na drugim miejscu Mirosława Stachowiak-Różecka. Na kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości głos oddałoby 26,3 proc. ankietowanych. Podium z 12 proc. poparciem uzupełnia Katarzyna Obara-Kowalska.

4,9 proc. badanych swój głos oddałoby na Martę Lempart, 2,3 proc. - na Jerzego Michalaka, 2,1 proc. - na Zbigniewa Jarząbka, tyle samo na Małgorzatę Tracz, a 2 proc. zagłosowałoby na Jarosława Bogusławskiego. Dziesięć procent badanych byłoby niezdecydowanych. Co ciekaw, aż 60 proc. badanych na pytanie czy w nadchodzących wyborach zagłosowaliby na kobietę odpowiedziało "zdecydowanie tak", albo "raczej tak".

Badanie zostało przeprowadzone na przełomie września i października na próbie 490 losowo wybranych, dorosłych wrocławian, reprezentatywnych ze względu na wiek i płeć.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~hahah-sondaż na kolanie
2018-10-09 22:22:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale moi drodzy...co to za sondaż...na jakiej próbie...343 osoby... toż to błąd na poziomie 7%!!! I Red.Przemek dał się w to wkręcić...jestem w szoku...
~Joanna
2018-10-09 18:08:57
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pani Mirko powodzenia. Życzymy sukcesu i wygranej. Wielu mieszkańców Wrocławia ma już dosyć tej sitwy i układów, które są w naszym mieście od wielu lat. Pora to zmienić...
~wojtek
2018-10-09 08:57:16
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
świetnie prowadzi 2 kandydatów, którzy nawet nie mają programu dla Wrocławia i unikają depaty i rozmowy o mieście :((( Nie czytajcie hejterów na Michalaka i tak ma 100x lepszy program i konkretniejszy niż Sutryk i Różecka
~WROCLOVE
2018-10-08 11:02:11
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -1
NIE GŁOSUJEMY NA LISTĘ NR. 10 !!!!!! BO KOCHAMY WROCŁAW I WOLNOŚĆ !!!!!!
~WROCŁAWIANIE
2018-10-08 11:00:09
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wybieramy lepsze zło , głosujemy na Sutryka ! WROCŁAW WOLNY OD PIS u !
~Szczepan
2018-10-06 22:07:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
zdecydowanie zagłosuję na p. Różecką z PIS oraz na wszystkich kandydatów z PIS.
~karłowice
2018-10-06 16:57:09
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: -1
tylko głosowanie na Bogusławskiego zastopuje przekazywanie Wrocławia w ręce ukraińców muslimów i wyrwie miasto z łap mafijnego układu bonzów POPISu
~spadające stringi
2018-10-05 12:17:37
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sondaż obnażył kampanię pana M.
~////
2018-10-05 11:46:49
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sutryk niczego nie jest pewien - youtube . com/watch?v=9EXnM-DKOkE
~Spadek z ligi
2018-10-05 09:59:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Teraz Michalak zamiast podgryzać Obarę będzie próbował wszamać Lempart, prześcigając się z Jarząbkiem. xD
~wrocławianin
2018-10-05 09:59:10
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 16
Kto raz próbował rano pojechać Borowską powinien mieć dość Dutkiewiczów i Sutryków. Czas na zmiany!
~sondaże
2018-10-05 09:50:24
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 3
Obara zamawiała sondaż i tak słabo sobie dodała? Za to Michalak wrócił na swoją normalną pozycję:-)
~Rudy ze stadniny
2018-10-05 08:20:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jurku....Ale masz wspaniaľą kampanię. Masz 2 procent A podobno popierają Cię ludzie. Tak przynajmniej piszesz na plakatach. Buhhhhaahahahaaa
~ło matko
2018-10-05 08:15:34
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Lempart - 5 %? Wyżej ceniłem wrocławian. To nie jest nowoczesność, a zacofane postępactwo.