Legnica: Znalazłeś wieczorem bezdomnego psa? Radź sobie sam

Karolina Kurczab, BT | Utworzono: 2018-10-09 06:23 | Zmodyfikowano: 2018-10-09 06:33
A|A|A

www.prw.pl

Legnickie schronisko zamyka bramę o godzinie 18:00, a patrole straży miejskiej zajmujące się odławianiem bezpańskich zwierząt o 20:00 kończą przeczesywanie miasta. Bezdomnego psa jednak można znaleźć o każdej porze i co wtedy? Takie pytanie zadali nam mieszkańcy. Pani Katarzyna była w takiej sytuacji i przyznaje, że nie mogła liczyć na pomoc służb za to odpowiedzialnych, ale nie mogła też pozostawić psa, samemu sobie.

– Ostatnio znalazłam pieska pod swoim blokiem, ale była to godzina 21. i nie mogłam już odwieźć go do schroniska, bo schronisko jest krótko otwarte, wiec próbowałam dzwonić na straż miejską, ale straż powiedziała, że o takiej godzinie już też nie interweniują, a ja nie mogłam tego psa zatrzymać.

Póki co nie udało się jeszcze skontaktować z kierownikiem schroniska, telefon cały czas milczy. Na miejscu pracownicy wyjaśnili jedynie, że “po godzinach” za bezdomne zwierzęta odpowiada straż miejska. Faktycznie, do obowiązków Straży Miejskiej należy między innymi odławianie bezpańskich zwierząt, czy asystowanie przy przekazywaniu psa do schroniska, ale - jak tłumaczy Jacek Śmigielski rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Legnicy - nie działają całodobowo i w niektórych sytuacjach należy zaczekać do rana.

- Co po godzinach pracy schroniska? Do momentu kiedy nasza jednostka funkcjonuje patrol zawsze podjedzie pod schronisko i w ramach wsparcia taki piesek zostaje przekazany. Trzeba mieć tez na uwadze, że odłów bezpańskich zwierząt to nie jest nasze jedyne zadanie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama