Wrocław: O krok bliżej do przebudowy pl. Społecznego

Maja Majewska, mk | Utworzono: 2018-10-11 17:28 | Zmodyfikowano: 2018-10-11 17:36
A|A|A

fot. materiały Resortu Inwestycji i Rozwoju

Ministerstwo ogłosiło przetarg na doradztwo prawne, ekonomiczno-finansowe oraz techniczne w ramach Partnerstwa Publiczno - Prywatnego. Termin składania ofert ustalono na 14 listopada do południa. Władze Wrocławia już w zeszłym roku zwróciły się do resortu o pomoc w tej sprawie.

Plac Społeczny ma zostać przebudowany na podstawie zwycięskiego projektu urbanistycznego sprzed jedenastu lat. Według niego mają zniknąć estakady. Wzdłuż Urzędu Wojewódzkiego ma zostać wybudowany tunel, którym poprowadzony zostanie ruch z mostu pokoju.

Zamknięta dla ruchu ma być trasa z pl. Dominikańskiego do mostu Grunwaldzkiego. W zamian za to ruch zostanie skierowany na ulice Słowackiego i Podwale.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Grzegorz
2018-10-12 12:40:12
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
Działeczki do sprzedania! Działeczki sprzedam! Urbanistkę w duuupie mam! Rafał Dutkiewicz et consortes.
~Krystian
2018-10-12 08:32:00
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak najbardziej za! Węzły tego typu to niech będą na AOW, nie w centrum miasta, są to świetne działki, które tak jak przed wojną powinny być zabudowane... ale najpierw czekam na ogromne inwestycje w transport publiczny i skm. Potem możecie to budować bo będzie solidna alternatywa.
~derta
2018-10-12 07:03:52
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
tylko przebudowa estakady a nie kolejne działki dla developerów - taki węzeł potrzebuje dużej przepustowości.
~Rych
2018-10-12 01:13:59
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tunel z Mostu Pokoju i drzewa z Parku Słowackiego do odstrzału? Efekt cieplarniany i obniżenie poziomu wód gruntowych, to drzewa tego nie wytrzymają. Głupi pomysł.
~Sławek
2018-10-12 00:25:22
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tak , zakorkujcie centrum dokładnie . Gratuluję pomysłu ...
~Komuś sufit na łeb
2018-10-11 21:59:15
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jedną z głównych ulic Wrocławia chcą skasować. Jak poprowadzą ruch z Traugutta na Grunwald? Jakiś gamoń się doktoryzował i wymyślił tak samo jak z przejściem Świdnickim czy bezsensownym przystankiem kilka metrów dalej. Ostatnio jakiś jełop wymyślił zakaz skrętu w lewo na Piłsudskiego koło Piasta. Ci mądrale planiści muszą "udowodnić" że są potrzebni i pensja jaką im się wypłaca nie jest wyrzucana w błoto dlatego robią takie kwiatki.
~Skdk
2018-10-11 20:38:31
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 8
Dzialeczka cenna by sprzedać. Ps. 7 lat temu jak nie było jeszcze tylu dróg rowerowych to wroclaw był względnie przejezdny. A teraz to.wszędzie korki zamknięcie pl. Społeczny to będzie jak x zamknięta hubska.
~Fanaberie
2018-10-11 20:35:53
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kino jakies
~ku przestrodze
2018-10-11 20:11:33
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: 9
Szaleństwa ciąg dalszy... Po nas choćby potop... Jak kojarzę, to osoba która to powiedziała, została bez głowy...
~METRO
2018-10-11 17:49:20
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 9
Zostawcie miejsce na metro w przyszłości!