Bieg Sierściucha - Biegiem po adopcję

RW | Utworzono: 2018-10-18 15:03
A|A|A

Bieg Sierściucha to pomysł, który zrodził się z miłości do zwierząt, w szczególności do psów. To wyraz potrzeby pomagania przełożonej na inicjatywę, którą organizatorka i pomysłodawczyni imprezy Joanna Kowalczyk, pragnie zrealizować z myślą o najwierniejszym przyjacielu człowieka. To także chęć szerzenia dobroczynnego biegania człowieka z psem, które jak nic innego mobilizuje do aktywności na świeżym powietrzu, łącząc obowiązek z przyjemnością. Bieg na dystansie 5 km odbędzie się na terenie Lasu Osobowickiego 21 października.

Główną misją Biegu Sierściucha jest adopcja psów - kilkanaście z nich weźmie udział w biegu. Organizatorzy liczą na to, że osoba, która zgłosi się na bieg, by pobiec z psem ze schroniska, od dawna pragnie mieć biegowego, czworonożnego towarzysza i poważnie myśli o adopcji.

Wspólny bieg, jak i cała impreza, umożliwi spędzenie z wybranym psem aktywnego czasu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas biegu i pikniku wywiąże się między psem, a biegaczem więź, która sprawi, że obie strony nie będą chciały się już rozstać. Czasem potrzeba bodźca i okoliczności.

Bieg Sierściucha – Biegiem po adopcję to nie tylko wydarzenie sportowe. To również impreza mająca na celu zgromadzenie miłośników zwierząt i zaspokojenie ich głodu wiedzy na temat tego, jak sprawić, by życie czworonogów było lepsze. Na miejscu będzie można porozmawiać z psim fizjoterapeutą, trenerem, dogoterapeutą czy weterynarzem oraz nauczyć się udzielać pierwszej pomocy zwierzęciu i człowiekowi. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń związanych z psią behawiorystyką, adopcją czworonogów czy trendami w psich gadżetach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama