DRJ: Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

Tomasz Sikora | Utworzono: 2018-10-23 13:41 | Zmodyfikowano: 2018-10-23 14:04
DRJ: Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm -

Hallo? Ahoj? Cześć! Zaróbmy jakieś pieniądze! Przykład "ponadgranicznej współpracy polsko-czesko-niemieckiej"? Historia leku na kaszel: syrop bez recepty masowo wykupowany w polskich aptekach, potem legalnie jest przewożony do Czech, tu w nielegalnych laboratoriach wyodrębniana jest z cieczy pseudoefedryna, która następnie już w postaci narkotyku w tabletkach przemycana jest do Niemiec. Zresztą, żeby nie było, proceder został wykryty również przez polsko-czesko-niemiecki zespół śledczych.

Na szczęście to nie jedyny przykład, którym możemy pochwalić się w naszym międzynarodowym trójkącie. Co jeszcze? Już w środę w Radiu Wrocław do południa wskażemy kilkadziesiąt przykładów udanej, legalnej i dochodowej współpracy. Radio Wrocław wozem satelitarnym jedzie na 25. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm.

Tegoroczne odbędzie się w ramach projektu „Wsparcie transgranicznej i wspierającej innowację współpracy na polsko-saksońskim pograniczu". Spotka się ponad 100 firm z Polski, Czech i z Niemiec. Forum to największa giełda kooperacji w Polsce. Służy przede wszystkim mikro, małym i średnim firmom do zaprezentowania oferty, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów handlowych. Sprawdzimy jakie są niebanalne pomysły na współpracę firm z tych trzech państw, bo będziemy między innymi rozmawiać z przedstawicielami firm z branż: motoryzacyjnej, elektronicznej, IT, ochrony środowiska. energetyki, na nawet tak wąskich specjalizacji jak trójwymiarowe drukowanie, które zresztą nadaje się świetnie na metaforę trójstronnej współpracy u podnóża Sudetów.

Relacja na antenie od godz. 9:00.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.