Rymy i Bity: Bilety na koncert Evidence'a. Nowe płyty Black Eyed Peas i Logica [CO BYŁO GRANE]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-11-05 23:00 | Zmodyfikowano: 2018-11-05 23:00
A|A|A

z lewej Evidance, z prawej dzisiejsze albumy

Masz dosyć nowoczesnego rapu? Autotune'a? Rapowania o sam wiesz o czym (albo o niczym)? Dzisiaj wrócimy do korzeni. Wszystko za sprawą nowych albumów, które brzmią jak najlepsze produkcje na przełomie XX i XXI wieku. Najpierw Black Eyed Peas, którzy wracają z pierwszym albumem od 8 lat. Bez Fergie, ale za to z klasycznym rapowym zacięciem. Już otwierające płytę "Back 2 Hiphop" pokaże Wam czego powinniście się spodziewać przez kolejnych ponad 50 minut. Mój faworyt to jednak "Wings" z gościnnym udziałem Nicole Scherzinger. Wszystko przez sampel z "Tom's Diner" Suzanne Vegi. Spróbujcie nie nucić tej melodii. Oba te utwory zagramy w selekcji z "Masters of the Sun Vol. 1".

W drugiej części zagramy wydany pod koniec września "YSIV" Logica. To skrót od "Young Sinatra IV". "Let's get back to this boom bap s..." to zdanie, którym kończy się intro otwierającego album "Thank You". Momentami jest boom bap (pozdro Peja), momentami go nie ma. Są numery z dobrze zaśpiewanymi refrenami, które stacje radiowe chwycą bez problemu, jest też 8-minutowy (!) "Wu Tang Forever" nie muszę chyba dodawać z czyim gościnnym udziałem. Cały album to aż 76 minut rapu. Pół żartem pół serio, to właśnie długość jest czymś do czego mogę się przyczepić w tych dwóch bardzo dobrych albumach, bo zamiast zagrać z nich po 7 utworów czasu starczy pewnie tylko na zaprezentowanie po 4-5 piosenek z każdej z płyt.

W "Rymach i Bitach" dziś także niespodzianka - dwie podwójne wejściówki na koncert Evidence'a. Amerykański raper grupy Dilated Peoples zagra w czwartek we Wrocławiu. Konkurs zaczniemy zaraz po pierwszej piosence.

Playlista audycji:

Evidence - You
Black Eyed Peas feat. Nas - Back 2HIHOP
Black Eyed Peas feat. Nicole Scherzinger - Wings
Black Eyed Peas - Get Ready
Black Eyed Peas - New Wave
Black Eyed Peas - Vibrations pt1, pt2
Logic - The Glorious Five
Logic feat. Ryan Tedder - One Day
Logic feat. Wu-Tang - Wu Tang Forever

UWAGA: Po dzisiejszej audycji, w kolejnych "Rymach i Bitach" usłyszymy się 19 listopada. Za tydzień (12 listopada) w Radiu Wrocław specjalna, świąteczna ramówka.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama