Hinduskie święto światła „Diwali” we Wrocławiu

Przemek Gałecki | Utworzono: 2018-11-07 14:11 | Zmodyfikowano: 2018-11-07 14:21
A|A|A

fot. mat. prasowe

Indie we Wrocławiu? Czemu nie! Na placu Solnym trwa święto światła „Diwali”. Kartikey Johri, Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu częstuje tradycyjnymi, indyjskimi potrawami. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z magistratem i fundacją "Weź Pomóż", która montuje społeczne lodówki.

Jacek Sutryk - prezydent elekt, tłumaczy, że takie wydarzenia mają pokazać, że Wrocław jest miastem otwartym dla wszystkich. - To szczególnie ważne w tych dniach - mówił Sutryk nawiązując do wczorajszej decyzji zdelegalizowania przez magistrat marszu narodowców, który miał przejść przez miasto 11 listopada.

ZOBACZ KONIECZNIE: Rafał Dutkiewicz wydał zakaz organizacji marszu narodowców 11 listopada

Organizatorzy marszu dzisiaj odwołali się od decyzji prezydenta do sądu.




 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~śruba
2018-11-07 22:18:12
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
11 Listopada na nie ale celebrowanie w ramach kontrmanifestacji obcej kultury na tak!!! Brawo panie Sutryk za klękanie na kolanach już jako elekt!!! Przynajmniej wykarmił pan rzesze bezdomnych i emerytów!!!!
~vill
2018-11-07 21:12:08
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
A niedługo będzie święto stefka bander bo tam mnogo ukraińców
~Dziadek
2018-11-07 18:50:15
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
I bardzo dobrze ! To święto nie jest wymyślone przez żydowskich pastuchów !
~gzk
2018-11-07 17:13:08
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną!
~zadzwiony
2018-11-07 17:11:55
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -1
To Pan prezydent-elekt też jest wyznawcą pogańskich bożków? Z prawdziwym Panem Bogiem mu nie po drodze?
~hoku
2018-11-07 15:55:37
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
koto-rożec, jakim prawem odbierasz mi prawo do oddania hołdu podczas marszu, ludziom którzy walczyli za ten naród. Nie każdy jest "naziolem". To jest właśnie typowe szufladkowanie. Chcę iść z rodziną na marsz co nie oznacza, że jestem szowinistą.
~koto-rożec
2018-11-07 15:22:58
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
hoku, dobrze wiesz dlaczego Dutkiewicz i Sutryk tak zdecydowali, więc nie udawaj durnia... I nie lżyj człowieka, któremu do pięt nie dorastasz. Precz z naziolstwem!
~hoku
2018-11-07 15:14:03
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
No tak święto Diwali można zorganizować w Rynku, ale Marszu Niepodległości już nie....Jest Pan dnem Panie Sutryk
~Metro66
2018-11-07 15:11:04
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 4
Mamy święto 11 listopada .Magistrat zabronił obchodzić polskiego Święta .