Druga wygrana w sezonie siatkarzy Cuprum Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-11-08 07:45

Od początku pierwszego seta drużynie z Lubina udało się uzyskać przewagę. MKS starał się odrabiać straty głównie za sprawą Lincolna Alexandra Williamsa, który wykorzystywał błędy przeciwników. Na szczęście - mimo słabszej końcówki zespół Cuprum utrzymał przewagę i zwyciężył 25:23.

Drugi set był dużo łatwiejszy. Bardzo dobrze grali Igor Grobelny, Jakub Wachnik i Masahiro Yanagida. Gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się siatkarzom z Lubina, a trener MKSu Gido Vermeulen dostał czerwoną kartkę za dyskusje z sędzią. Drużyna Cuprum łatwo wygrała tę partię 25:14.

Trzeci set to przewaga gospodarzy. Zespół Cuprum w końcówce zdołał doprowadzić do remisu 21:21, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali 25:23.

Na szczęście czwarta partia była tą ostatnią. Drużyna Cuprum osiągnęła przewagę i nie pozwoliła się już dogonić. Zespół z Lubina wygrał tego seta 25:21 i cały mecz 3:1.

MKS Będzin - Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 14:25, 25:23, 21:25)

MKS Będzin: Kowalski M, Kozub, Williams, Buchowski, Ratajczak, Peszko, Potera (libero) oraz Fornal, Kowalski T., Faryna, Gregorowicz.

Cuprum Lubin: Grobelny, Gorzkiewicz, Boruch, Marcyniak, Wachnik, Yanagida, Gruszczyński (libero) oraz Patucha, Smoliński, Zawalski, Ziobrowski.