Polska żegna się z ME. Grzyb kończy reprezentacyjną karierę

PP/PAP | Utworzono: 2018-12-04 21:40 | Zmodyfikowano: 2018-12-04 21:40

Była to trzecia porażka Polek, które wcześniej uległy Dunkom i Serbkom. O wyeliminowaniu z turnieju finałowego ME zadecydowała katastrofalna nieskuteczność Polek w pierwszej połowie. Nie pomogła świetna postawa w bramce Adrianny Płaczek (42 procent udanych obron), ani znakomita dyspozycja strzelecka Kingi Grzyb, która jako jedyna w ekipie biało-czerwonych rzadko myliła się w ataku.

Podopieczne trenera Leszka Krowickiego po przerwie zaprezentowały się dużo lepiej. Dość nieoczekiwanie odrobiły straty i w 53. minucie objęły na chwilę prowadzenie (19:18). Ich gra wreszcie mogła się podobać, ale to nie wystarczyło do sukcesu. Polki, by awansować, musiały wygrać różnicą co najmniej czterech bramek lub zdobyć dwa punkty i liczyć, że w ostatnim spotkaniu grupowym Serbia nie przegra z Danią. Porażka ze Szwedkami od razu pozbawiła je złudzeń.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Kinga Grzyb, która zdobyła aż 9 bramek. Po spotkaniu ze Szwecją skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin ogłosiła zakończenie występów w kadrze narodowej.

Polska - Szwecja 22:23 (5:10)

Polska: Adrianna Płaczek - Aneta Łabuda 2, Monika Kobylińska 3, Kinga Grzyb 9, Sylwia Matuszczyk 1, Karolina Kudłacz-Gloc 2, Aleksandra Zych 1, Joanna Drabik 2, Aleksandra Rosiak, Joanna Wołoszyk, Kinga Achruk 2, Ewa Urtnowska.

Szwecja: Johanna Bundsen, Filippa Idehn - Olivia Mellegard 1, Carin Stromberg 1, Linn Blohm 2, Jamina Roberts 1, Louise Sand 2, Mathilda Lundstrom, Daniela Gustin 2, Anna Lagerquist 1, Isabelle Gullden 1, Hanna Blomstrand 4, Nathalie Hagman 4, Mikaela Massing 1, Sabina Jacobsen, Jenny Alm 3.