Wykładowca usłyszał zarzuty. Miał molestować swoich studentów

Karolina Kurczab, GN | Utworzono: 2018-12-13 16:46 | Zmodyfikowano: 2018-12-13 16:46
A|A|A

fot. archiwum RW

O sprawie uczelnię poinformowali studenci, a ta złożyła doniesienie do prokuratury. Dziś śledztwo dotyczące byłego już wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, który miał molestować studentów, dobiega końca. Wczoraj usłyszał zarzut popełnienia 6 przestępstw.

- Jarosławowi G. zarzuca się doprowadzanie do poddania się i wykonywania innej czynności seksualnej, przez nadużycie stosunku zależności w relacji wykładowca - student - informuje Lidia Tkaczyszyn rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

- Prokurator zgromadził obszerny materiał dowodowy. To są zeznania osób pokrzywdzonych, zeznania innych świadków, a także otrzymaliśmy opinie seksuologiczną. Biegły seksuolog ocenił, że zachowania podejrzanego miały charakter seksualny.

Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Wkrótce akt oskarżenia trafi do sądu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama