Wysadzili czterdziestometrowe, betonowe konstrukcje na Popowicach [WIDEO, ZDJĘCIA]

mk, d | Utworzono: 2018-12-18 10:30 | Zmodyfikowano: 2018-12-18 10:33
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Prawie czterdziestometrowe konstrukcje runęły na wrocławskich Popowicach. W miejscu dawnej przesypowni cementu i portu powstanie nowe osiedle.

Po przygotowaniu działki, deweloper wspólnie ze spółką Rank Progres wybuduje tam osiedle Port Popowice. Pierwsze mieszkania mają zostać oddane do użytku pod koniec przyszłego roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2018-12-19 01:01:41
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 8
Najniżej położony we Wrocławiu polder zalewowy. Gratuluję kredytobiorcom. Kazanów jest położony 4-5 metrów wyżej, a w 1997 zalało go do 2 piętra.
~solo
2018-12-18 18:09:23
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - google
~solo
2018-12-18 18:05:35
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
MAPY TERENÓW ZALEWOWYCH W DOLINIE RZEKI ODRY NA OBSZARZE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO Ośrodek Koordynacyjno-Informacyjny .. wroSIP - Mapy Zagrożenia Powodziowego w serwisie wroSIP
~Jakie nazwy osiedla?
2018-12-18 17:44:33
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 9
Underwater park? Powodziankowice? Idiotenland?
~zxc
2018-12-18 16:56:08
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
i tak nie ubezpiecza od powodzi !! Kolejne ze 3 tys aut wjedzie na te żałosne drogi wrocławskie z rowerzystami po popowickiej
~sedes
2018-12-18 13:36:57
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 7
nie zapomnijcie jeszcze na popowickiej zrobic pasa dla rowerów wtedy będzie ok, to taki standard wrocławski...
~Edie
2018-12-18 13:35:19
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 14
Przecież jak tylko podnosiła się Odra to tam zalewało... Po wodzenia...
~Marcin
2018-12-18 12:25:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -10
Będzie kolejne piękne miejsce we Wrocławiu :) Widzę że sami hejterzy nie mający innego zajęcia się wypowiadają :)
~słucha
2018-12-18 11:32:18
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 1
ale urwał ....
~Kazimierz57
2018-12-18 05:49:49
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 19
W 1997 rok moja jednostka ratowała to miasto....Obecnie jednostka nie istnieje. Jak mówił mój dziadek: >>Niemiec głupi nie był i dlatego te tereny nie były zamieszkałe.
~klkl
2018-12-17 18:22:47
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 7
baranów nie brakuje, którzy kupią tam mieszkania.
~troll górski
2018-12-17 15:38:33
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 15
A czy te super hiper "osiedle " będzie posiadało łodzie motorowe i barki do ewakuacji mieszkańców oraz ich dobytku ? Gdyż leżeć ono będzie na terenie zalewowym tak jak Kozanów ; A powódż podobna lub lepsza od tej z 1997 r może odnowić swą znajomość z miastem i jego mieszkańcami w każdej dogodnej dla niej chwili; Nie meldując o swej wielkości i wysokości; Ani władzom ani tym bardziej mieszkańcom ;A wtedy gwałtu rety toniemy ;
~Babel
2018-12-17 14:25:45
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 14
Kolejne bloki a później smogu nie ubywa? Gdzie Ci ludzie pracują, ze ich stać na takie mieszkania i te luksusowe samochody?
~...
2018-12-17 12:41:01
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 27
Zamiast użeglowić Odrę i wykorzystywać port na Popowicach, to stawia się osiedle w terenie zalewowym. "Brawo".
~Nick2
2018-12-17 12:40:14
z adresu IP: (212.160.xxx.xxx)
Ocena: 16
Z drugiej jednak strony nie wiem czy nie zaliczą bankructwa bo mi przysłali ofertę na zakup mieszkania za 10.000zł za m2, za mieszkanie 2-pokojowe 50m2. Chciałem również dodać, że chodzi o te z pierwszego etapu bez mariny, garażu itp. Całość budowy osiedla jest obliczona na 10 lat czyli ktoś kto kupi od nich mieszkanie będzie miał przez 9 lat plac budowy:-) No i taki mały drobiazg, że na wysokości okien ktoś będzie miał obwodnicę...
~Nick
2018-12-17 12:27:49
z adresu IP: (212.160.xxx.xxx)
Ocena: 17
Już teraz na Popowickiej są korki od drugiego wiaduktu. Nie wiem kto na to wydał pozwolenie? 3500 mieszkań to będzie z 3500 samochodów jakim cudem to ma się zmieścić na zakorkowanej Popowickiej?
~gienek
2018-12-17 12:15:34
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: 21
Ciekawe jak długie będą korki na Popowickiej po wybudowaniu tego osiedla. Bo ci ze Stabłowic to będą musieli wyjechać wieczorem, żeby ramo być w pracy. "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" Bareja jak nic.