Rozmowa Dnia: Piotr Błaszków o pożarze przy Szczecińskiej: "Jako urzędnicy mamy związane ręce"

Dariusz Wieczorkowski, dwie | Utworzono: 2018-12-18 08:53 | Zmodyfikowano: 2018-12-18 08:55
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu, który wybuchł w niedzielę w nocy. - Śledczy, czekali, aż pracę zakończą strażacy - wyjaśnia prokurator Małgorzata Klaus.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział powołanie komisji, która sprawdzi podobne miejsca.

ZOBACZ: Pożar hali przy Szczecińskiej. Nielegalne składowisko działało od dwóch lat. Prokuratura umorzyła sprawę [FOTO]

Jak powiedział w Rozmowie Dnia Radia Wrocław dyrektor wydziału środowiska w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim Piotr Błaszków, urzędnicy często w sprawie przedsiębiorców składujących nielegalnie śmieci mają związane ręce.

Urząd Miejski od dwóch lat wiedział, że jest przy Szczecińskiej nielegalne składowisko odpadów. W marcu tego roku zawiadomił w tej sprawie prokuraturę, która umorzyła sprawę 30 października z powodu niewielkiego zagrożenia dla ludzi i środowiska.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2018-12-20 01:08:55
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dziennikarz odwalił fuchę nawet się nie zapoznał z Dz.U. 2013 poz. 21. Kolejny czekający na posadę Dyrektora w urzędzie, jak Przemek Gałecki?
~surowy
2018-12-18 23:35:10
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 8
po co zatem ? i za co zatem ? płacić urzędnikom pensje powyżej płacy minimalnej skoro mają związane ręce i nic nie mogą zrobić ? jak widać za nic nie odpowiadają i nie są nam do niczego potrzebni ! zatrudnić na umowę zlecenia za 12 PLN za godzinę
~bolo
2018-12-18 15:11:11
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: 8
ta sprawa pokazuje wyraźnie, że wbrew decyzji tsue należy reformować patologię jaką jest środowisko sędziów i prokuratorów jak można uznać nielegalne składowisko w pobliżu domów mieszkalnych za niegroźne , same bakterie obecne w powietrzu w pobliżu takiego miejsca stanowią zagrożenie dla zdrowia mieszkańców pobliskich terenów
~Smog plus
2018-12-18 13:26:29
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jasne palisz OGNISKO zaraz przyjadą, robisz chmurę śmieci nic Ci nie zrobimy?
~!!!! Zasada legalizmu
2018-12-18 12:57:51
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Prezydent Wrocławia powinien przestrzegać Konstytucji RP. Dz.U. 1997 nr 78 poz. 483. Art. 7 - "Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa". Nazywanie kogoś bandytą bez wyroku sądu jest złamaniem Konstytucji RP i to przez Prezydenta Wrocławia. Art 42. ust. 3 Konstytucji - "Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu". Chyba będę musiał wzorem Prezydenta napisać list do organów ścigania.
~wrocławianin
2018-12-18 12:11:35
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wczoraj urząd napisał: "Wciąż trwa akcja gaśnicza pożaru przy ul. Szczecińskiej 5. W niedzielny wieczór doszło do pożaru nielegalnego składowiska odpadów. W akcji dotychczas uczestniczyło ok. 170 strażaków z 44 zastępów straży pożarnej, w tym z okolicznych miejscowości. Dogaszanie potrwa przynajmniej do wieczora. W związku z pożarem nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Wrocławia." Dlaczego Dutkiewicz i Sutryk nie zrobili nic w sprawie likwidacji nielegalnego składowiska odpadów. Ile jeszcze takich składowisk jest jeszcze na terenie miasta Wrocławia. Są pieniądze na kopaczy nie ma na inspektorów ochrony środowiska, Straż Miejską, urzędnika w Ratuszu od takich spraw, ...
~////
2018-12-18 12:05:53
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
"Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział powołanie komisji, która sprawdzi podobne miejsca." Sutryk a Ziobro - słyszycie jakąś różnicę? Bo ja nie. We Wrocławiu wybrano sobowtóra Ziobry na prezydenta. Przypomina mi się wiersz Fredry - Małpa w kąpieli.
~//// - zabrakło decyzji
2018-12-18 11:07:57
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zabrakło decyzji prezydenta. Patrz punkt 2. Dz.U. 2013 poz. 21 USTAWA z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach "Usuwanie odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania Art. 26. 1. Posiadacz odpadów jest obowiązany do niezwłocznego usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania. 2. W przypadku nieusunięcia odpadów zgodnie z ust. 1, wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji wydawanej z urzędu, nakazuje posiadaczowi odpadów usunięcie odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania, z wyjątkiem gdy obowiązek usunięcia odpadów jest skutkiem wydania decyzji o cofnięciu decyzji związanej z gospodarką odpadami." W tym czasie pan prezydent był zajęty stawianiem Arlekinów. Prokuratura bez decyzji prezydenta nie ma co robić. Bo to prezydent jest w tym przypadku osobą władną w wydawaniu decyzji.
~jendral
2018-12-18 09:53:43
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 11
a dym po pożarze jest ekologiczny i inhalacyjny tak?!?!? panie prokuratorze....żal to jest ogniwo walki ze smogiem...brawo buraczana rzeczywistości