Świąteczny klimat Wrocławia doceniony przez The Guardian

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-12-21 10:25 | Zmodyfikowano: 2018-12-21 10:26
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Dziennikarze zwrócili uwagę przede wszystkim na błyszczące od świątecznych światełek stare miasto, wielkie choinki i jarmark bożonarodzeniowy. Co ciekawe jednak zamiast najbardziej charakterystycznego świątecznego miejsca w dolnośląskiej stolicy, na zdjęciu zaprezentowali... plac Nowy Targ na który nie ma ani jednej osoby. Dziennikarze Guardiana polecają nie tylko jedzenie i picie na jarmarku, ale także wizytę w Narodowym Forum Muzyki i wysłuchanie koncertu kolęd. Wrocław został przez nich określony jako świetne miasto do zakupu świątecznych prezentów na ostatnią chwilę, a wśród produktów wymieniają m.in wyroby garncarskie i wrocławskie plakaty.

Wrocław to jedyny polski przedstawiciel, który znalazł się na liście Guardiana. Są na niej jeszcze Gandawa, Zagrzeb, Helsinki, Malaga, duńskie Aarhus, a także po dwa włoskie i francuskie miasta: Turyn i Lecce, oraz Colmar i Le Touquet.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Goździkowa
2018-12-22 09:07:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Europejska Stolica Smogu, Miasto Spotkań w Korkach, idealne miejsce do kręcenia filmów o II wojnie światowej - wszak wiele ulic wygląda tak samo jak w maju 1945 r. - i nie zmienią tego kleksy z asfaltu.... Jest się czym chwalić....
~Polak
2018-12-21 17:34:06
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 10
Cały dochód z jarmarku ma nie miasto a niemiecka firma. My mamy tylko smród pieczonych kiełbas. Poprzedni prezydent miasta dobrze dbał o interesy Merkel. Nie można było podpisać umowy o podziale zysków????
~Yme
2018-12-21 17:27:53
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zastanawiam się gdzie pośród tej tandety,kiczu i smrodu smażonej kiełbasy i milionów ludzi jest świąteczny klimat...
~wk..y
2018-12-21 15:48:14
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: 10
niech dołożą jeszcze więcej stoisk z arabskimi i afrykańskimi produktami, a nazwę jarmarku wzorem belgów zmienią na zimowy wtedy będzie POprawnie polityczny event ,szopki nie ma i nie będzie a ta pseudo choinka to wstyd kupiona w tej samej firmie w której zaopatrują się władze wielu niemieckich miast jesteśmy w Polsce czy w kalifacie niemieckim? (bo to już dawno nie są Niemcy)
~oszustwo świąteczne
2018-12-21 12:11:20
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jarmark świąteczny to jedno wielkie oszustwo. Może się tam znaleźć wszystko - pod warunkiem, że nie nawiązuje do chrześcijaństwa. Nie znajdziecie tam szopki czy cytatów z Ewangelii... Są reniferki, krasnoludy i trole, ale dla Pana Jezusa nie ma miejsca. Ludzie nie przyjęli Go 2000 lat temu - tak i teraz wyrzucają za drzwi, nawet w czasie Jego Narodzenia.
~...
2018-12-21 12:03:05
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dziennikarze The Guardian, zarabiają w funtach więc mogą zachęcać do zakupów na jarmarku (jedzenia, picia, wyrobów garncarskich, itd.) - dla przeciętnego, polskiego, konsumenta to jednak zbyt duży wydatek.
~BODZIA ŚWIATEŁKO
2018-12-21 11:58:47
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: -6
Wrocław jest niezwykły i jedyny w swoim rodzaju i zasługuje na takie wyróżnienia, bo dobre klimaty mamy we Wrocławiu na każdą porę roku. Warto tu przyjechać.