O 70% więcej za prąd ma zapłacić od nowego roku wrocławskie MPK

Joanna Jaros, el | Utworzono: 2018-12-23 13:41 | Zmodyfikowano: 2018-12-23 13:49
A|A|A

Fot: archiwum radiowroclaw.pl

- To nie MPK będzie musiało poradzić sobie z tą podwyżką. Tak naprawdę to obciążenie dla budżetu miasta - mówi Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka spółki:

- Realnie, chodzi o 11 milionów złotych - dodaje Agnieszka Korzeniowska:

Miejskie podmioty energii elektrycznej nie kupują indywidualnie. Jest ona nabywana hurtowo, w ramach przetargu. Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu uspokaja, że Wrocław jest na te wzrosty przygotowany:

Łącznie na energie elektryczną w przyszłym roku miasto będzie musiało wydać o 26 milionów złotych więcej.

28 grudnia odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu, który rozpatrzy rządowy projekt zmian w ustawie o podatku akcyzowym. Ma to być jedyny punkt obrad. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił już w piątek mechanizmy, które mają utrzymać ceny energii na dotychczasowym poziomie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andre
2018-12-26 10:51:24
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -6
To pieorzone radio powiela tą propagandę PO ku. a matoły to podgrzewają ale już niedługo nie będzie ich w eterze
~Piooo
2018-12-24 17:27:18
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kasujemy certyfikaty co2 albo Polexit! Unia zarzyna nasza gospodarkę, a w kolejce są ciepłownie/zakłady ciepłownicze. Unia tworzy certyfikaty z powietrza według ich widzimisię i chciwości. Niby ma to zachęcić do inwestycji ale jak mamy inwestować jak sobie wypruwamy flaki na certyfikaty które lecą sobie do unii na zasiłki dla imigrantów z Afryki i kieszeni spekulantów?!
~Jasiu
2018-12-24 12:21:06
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: -8
Po co pisać,że prąd podrożeje o 70% , to jest nie prawda
~wroclawiak
2018-12-23 19:40:09
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Co Sutryk wraz ze swoimi POKO-nanymi juz w akcji.Pani Rozecka prosimy o pomoc!!!
~WD-40
2018-12-23 17:59:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
To jest cena prowadzenia polityki energetycznej rodem z XIX wieku... To jest cena robienia dobrze górnikom, walki z energią z OZE, tępienia prosumentów i wiatraków. To jest cena węgla... Szybciutko wyszło szydło z worka, okazało się że prąd podrożeje a za pasem wybory, więc wymyślają dopłaty i rekompensaty - niestety prąd z węgla będzie tylko drożał i drożał, więc teraz będziemy słuchać bajek o atomie - kosmicznie drogiej i niepewnej, także politycznie, technologii. Bo atom to albo Rosja albo Francja - więc sami sprawdzeni partnerzy.... Chociaż od Rosji kupujemy coraz więcej węgla, to czemu nie atom?
~Obiektywny
2018-12-23 17:07:08
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pisiorki kłamczuszki. Przecież nie odczujemy podwyżki-pseudopremier Moraw....cki. Rozdawali nasze pieniążki i się skończyły.
~Pole
2018-12-23 15:41:21
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dobra zmiana nadal działa? A jakby MPK miało własne wiatraki?
~////
2018-12-23 15:29:12
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Więcej tramwajów!!!
~Tusk
2018-12-23 15:22:22
z adresu IP: (83.143.xxx.xxx)
Ocena: 1
Podziękujmy pani premier Kopacz .. taki to piękny pakiet z UE podpisała
~Ag9
2018-12-23 14:50:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 11
Ale chyba nie zabraknie na nagrody dla ulubieńców Pacynki-Sutynki?? Co najmniej takich jak w tym roku po 40 tys???