Artyści do rakiet! III Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w tenisie ziemnym

RW | Utworzono: 2019-01-02 12:38 | Zmodyfikowano: 2019-01-02 12:38
A|A|A

materiały organizatora

Swój udział zapowiedzieli już między innymi: Karol Strasburger, Krzysztof Hanke, Marek Kościkiewicz, Tomasz Bednarek  czy Tomasz Jachimek.

Trzydniowe zmagania tenisowe w klubie tenisowym Match Point w podwrocławskiej Ślęzie, to już trzecia edycja Halowych Mistrzostw Polski Artystów WINTERPOL 2019. W ubiegłym roku zwyciężył Łukasz Pietsch z Kabaretu Hrabi. Oprócz zmagań sportowych, impreza ma wymiar charytatywny. Artyści zagrają na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Patronat honorowy nad imprezą objął Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.
 
Rywalizację na korcie zaplanowano na trzy dni (4-6.01). W piątek rozpoczyna się turniej singlowy, w sobotę ćwierćfinały i półfinały a  niedziela to czas na ostateczne rozstrzygnięcia, czyli finały. 

- To będzie nasze artystyczne Australian Open – żartuje Radosław Bielecki, pomysłodawca turnieju i członek wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. – Patrząc na listę zawodników już wiem, że będzie to najlepiej obsadzony turniej artystów, pod względem poziomu gry, w Polsce. Zainteresowanie naszą imprezą rośnie z roku na rok. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to w przyszłych latach będziemy zmuszeni zorganizować kwalifikacje, tak jak na prawdziwym szlemie. 

W tegorocznej edycji HMPA do rywalizacji przystąpi rekordowa liczba 24 artystów różnych maści. Na kortach rywalizować będą: aktorzy, malarze, kabareciarze, kompozytorzy, piosenkarze, muzycy i jeden mim. 

- Będę na tym turnieju po raz pierwszy – podkreśla Aleksander Adamczyk, sceniczny Olo Mim z Chełma. – Słyszałem dużo dobrego o organizacji i o atmosferze tam panującej dlatego postanowiłem w tym roku przyjechać i porywalizować z kolegami z tzw. branży. Fajnie że tyle różnych scenicznie artystycznych zawodów potrafi połączyć fascynacja tenisem. Nie ukrywam, że jest  także mój sposób na utrzymywanie formy fizycznej a szczytny cel naszych sportowych zmagań dopełnia całości wydarzenia - mówi Adamczyk.
 
Oprócz turnieju singlowego po raz drugi z rzędu zostanie rozegrany również turniej deblowy pod nazwą: ONE LOVE ARTIST & BIZNES CUP. Debliści przystąpią do rywalizacji w sobotę (5 stycznia).

- Pary w rywalizacji deblowej utworzą artyści i biznesmani – podkreśla Radek Bielecki. – Biznesmani,  którzy wspierają nasz turniej finansowo. Bez ich pomocy ten turniej nie miał by prawa istnieć. Zawody będą rozgrywane systemem tzw. rotacyjnym. W każdym pojedynku zarówno artysta jak i biznesman będzie rywalizował w parze z innym partnerem.
 
Artyści oprócz turniejów tenisowych, rozegrają również mini turniej piłkarski, który zaplanowano na piątek w hali widowiskowo-sportowej KOSiR w Kobierzycach. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest szkółka piłkarska „Manufaktura Piłkarska” z Bielan Wrocławskich i  Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji”. W turnieju zagrają cztery drużyny: Japan Serwis, Wolontariusze Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Artyści i drużyna złożona z mieszkańców Gminy Kobierzyce.

- To dla nas świetna okazja do promowania sportu wśród dzieci i młodzieży  – informuje Maja Muszyńska, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Przed turniejem zaplanowaliśmy gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zapraszamy do naszej hali całe rodziny. 
 
W Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji impreza rozpocznie się w piątek 4 stycznia o godz. 17.00
-  Od razu uznałem że jest to świetna inicjatywa – mówi Radek Bielecki. – Może piłkarsko nie wypadamy jakoś nadzwyczajnie, ale nie o to w tej zabawie chodzi. Po pierwsze pokazujemy młodym ludziom, że warto uprawiać sport, po drugie dokładamy swoją cegiełkę i pomagamy tym najbardziej bezbronnym dzieciom dotkniętym przez nieuleczalne choroby. 
 
Tak jak w roku ubiegłym, cały dochód z imprezy trafi do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przez trzy dni w obiektach sportowych będą kwestować jej wolontariusze.

- Artyści umówili się, że aby wyjść na kort każdy z nich będzie musiał wrzucić pieniądze do puszki naszych wolontariuszy, którzy będą obecni na kortach przez cały turniej - mówi Beata Hernik, z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. - Cieszymy się, że to właśnie nasza fundacja jest wspierana przez takie osobowości filmu, kina, kabaretu czy teatru. Będziemy kwestować także wśród kibiców, którzy pojawią się na kortach i podczas turnieju piłkarskiego w Kobierzycach. W naszych stoiskach będzie można nabyć min. nasze koszulki i nowe piękne kalendarze. Wszystkie zebrane środki trafią do naszych kilkuset podopiecznych, których mamy pod swoją opieką na terenie całego Dolnego Śląska.
 
Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do tłumnego kibicowania. Jak zapewniają, każdy będzie mógł w przerwach między meczami zrobić sobie zdjęcie lub zdobyć autograf od ulubionego artysty. 

- Gwarantuję że poziom rywalizacji będzie wysoki – podkreśla Radek Bielecki. – Zapraszamy do śledzenia naszych zmagań na korcie i boisku piłkarskim oraz gorącego kibicowania. Myślę, że co dla niektórych może być to spore zaskoczenie, gdy zobaczą chociażby Karola Strasburgera z rakietą w ręku i w doskonałej kondycji - dodaje Bielecki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama