Zagrali w tenisa, by pomóc dzieciom. Za nami mistrzostwa Polski artystów

Celina Marchewka, jk, PP | Utworzono: 2019-01-07 14:34 | Zmodyfikowano: 2019-01-07 14:34
Zagrali w tenisa, by pomóc dzieciom. Za nami mistrzostwa Polski artystów - fot. Facebook/Mistrzostwa Polski Artystów

Pietsch w finale pokonał pewnie Tomasza Jachimka 6:1 i 6:0. Trzecie miejsce zajął Tomasz Sętowski, który mecz o tę lokatę wygrał walkowerem ze względu na niedyspozycję ubiegłorocznego triumfatora - Maurycego Polaskiego z Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Na trybunach oprócz kabareciarzy, aktorów i piosenkarzy można było spotkać także zawodowych sportowców, którzy przyglądali się rywalizacji. Jednym z nich był wrocławski tenisista Hubert Hurkacz, który już niebawem rozpocznie występy w wielkoszlemowym Australian Open.

Dochód z wydarzenia trafił do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Każdy uczestnik, który chciał wziąć udział w turnieju, musiał do puszki wrzucić banknot o dowolnym nominale.

Katarzyna Jędruszek z Klubu Matchpoint przed zawodami zapraszała okolicznych mieszkańców do kibicowania i zapewniała, że emocji nie zabraknie:

- Poziom rywalizacji jest duży, dajemy z siebie wszystko i zapraszamy do kibicowania - mówił przed turniejem organizator wydarzenia Radosław Bielecki z kabaretu Neo-Nówka:

Także kibice mogli wesprzeć wrocławskie hospicjum - kupując kalendarze albo wrzucając pieniądze do puszki.