Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (7.01-13.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-01-06 17:20 | Zmodyfikowano: 2019-01-06 17:20
A|A|A

W sobotę 12 stycznia na tradycyjne styczniowe zmagania zaprasza Sobótka. Tego dnia rozegrany zostanie 4. Górski Zimowy Maraton Ślężański. Trasa prowadzi szlakami turystycznymi przez partie podszczytowe i szczyt Ślęży. Ci, którzy nie zdecydują się na pokonanie 43 kilometrów, mogą przebiec ok. 24 kilometrów w ramach półmaratonu. Start maratonu o 9.00 przy Domu Turysty pod Wieżycą w Sobótce. Półmaratończycy ruszą na trasę godzinę później.

W niedzielę 13 stycznia odbędzie się Świdnicki Bieg Noworoczny. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Trasa prowadzi ulicami miasta, głównie Osiedla Zawiszów. Limit uczestników w obu biegach to 450 osób. W programie imprezy także zmagania dla dzieci i młodzieży. Początek zawodów o godz. 10.30 przy hali sportowej na Zawiszowie w Świdnicy. Biegi główne wystartują w południe.

13 stycznia rozegrany zostanie kolejny etap cyklu ZiMNaR, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Druga impreza odbędzie się w Oławie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej. W zawodach mogą wystąpić także miłośnicy nordic walking. Start o godz. 11.00.

Dwie biegowe imprezy na Dolnym Śląsku pod hasłem Policz się z Cukrzycą i Ucz Się Pierwszej Pomocy rozegrane zostaną w niedzielę 14 stycznia. Obie będą wydarzeniami towarzyszącymi finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ten cel trafią także wszystkie fundusze z wpisowego w zawodach. Już o godz. 9.00 wystartuje bieg we Wrocławiu. Impreza ma charakter piknikowy - nie będzie klasyfikacji oraz pomiaru czasu. Uczestnicy będą mieć do pokonania tylko tysiąc metrów po wrocławskim Rynku, ale uwaga! Będą biec tyłem. Ze względu na swój wyjątkowy charakter bieg odbywać się będzie w kilku seriach. Limit uczestników to 300 osób. Zapisy elektroniczne TUTAJ oraz w dniu biegu. Dodatkowo numery startowe od 1 do 10 można wylicytować pod wchodząc na Aukcje Wrocławskiego Sztabu WOŚP. Biuro zawodów czynne będzie w Barze Barbara od godziny 8.00.Na Nocny Bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" 14 stycznia zapraszają Prusice. Start zaplanowano na godz. 20.00 przy Prusickim Centrum Fitness na ul. Żmigrodzkiej. Uczestnicy pokonają 5 kilometrów uliczkami Prusic i Pietrowic Małych. Organizatorzy proszą, aby każdy z biegaczy miał własną latarkę. Zapisy na portalu datasport oraz ewentualnie w dniu zawodów.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama