Co przyniesie rok 2019 w medycynie?

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2019-01-08 07:02 | Zmodyfikowano: 2019-01-08 07:05
A|A|A

(fot. Pixabay)

Jedną z najważniejszych inwestycji medycznych w 2019 roku na Dolnym Śląsku ma być budowa nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Nie oznacza to oczywiście, że pacjenci już w tym roku trafią do nowych sal, ale staje się to coraz bardziej realne. Jak mówi pełnomocnik DCO ds. rozwoju Paweł Zawadzki, w pierwszych dniach stycznia okazało się, że są chętni, którzy chcą podjąć się budowy w trybie "zaprojektuj - wybuduj - sfinansuj".

Nowy szpital na wrocławskich Złotnikach ma mieć 600 łóżek. Mają się tam przenieść Dolnośląskie Centrum Onkologii i Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc.

Ten rok będzie także ważny dla Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i podległych mu klinik. Czeka nas bowiem przeprowadzka części oddziałów ze starego kampusu i remontowanie tych, których nie ma gdzie przenieść. Kliniki przy Curie-Skłodowskiej działają warunkowo. Sanepid i nadzór budowlany wymusiły na dyrekcji i uczelni dostosowanie pomieszczeń. Docelowo trzeba zbudować dodatkowy pawilon w bazie przy Borowskiej. Inwestycja jest szacowana na pół miliarda złotych. Jak mówi rzeczniczka uczelni Monika Maziak, trzeba znaleźć te pieniądze.

Ten rok na uczelni to także badania naukowe na dużą skalę, a w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym - stworzenie centrum leczenia chorób serca.

Niezależnie od tego, jaki to będzie rok dla dolnośląskiej medycyny, jedno jest pewne. Nie zmieni się pora emisji Radiowego Oddziału Ratunkowego w Radiu Wrocław. Zapraszamy jak zawsze w środy po godzinie 16:00.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama